„CIEKAWE FERIE” W GIMNAZJUM W WILAMOWICACH

W drugim tygodniu ferii zimowych,  młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w zorganizowanych przez dyrekcję szkoły i nauczycieli, zajęciach kulturalno–rekreacyjno-sportowych.

W pierwszym dniu zajęć był basen, na który wybrali się wszyscy, którzy kochają wodę i ten sposób spędzania wolnego czasu. W czasie pobytu na basenie było dużo śmiechu, dobrej zabawy i jeszcze więcej „bąbelków” w jacuzzi.

We wtorek i czwartek program zajęć był identyczny, ze względu na bardzo duże zainteresowanie ze strony naszych gimnazjalistów. Najpierw był to seans w bielskim KINOPLEXIE.  Film opowiadający o katastrofie tsunami, która miała miejsce w 2004r. na terenie Azji Pd-Wsch, bardzo wszystkich poruszył. Oparta na faktach fabuła, wycisnęła wiele łez z niejednego gimnazjalnego oka. Po seansie była krótka wizyta w BIURZE WYSTAW ARTYSTYCZNYCH, gdzie młodzież zwiedziła wystawę malarstwa i nowoczesnej fotografii.

W środę i piątek odbyły się wyjazdy na lodowisko, do nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Bielsku-Białej pod Dębowcem.

Zabawy na lodzie skończyły się bez większych kontuzji, było sporo dobrej zabawy, chociaż profilaktycznie, niektórzy po powrocie do domu siadali na miękkich poduszkach. Zajęcia feryjne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W sumie na różne formy rekreacji zgłosiło się 95 gimnazjalistów. Znaczną część wydatków pokryto ze składek Komitetu Rodzicielskiego. Opiekę nad uczniami w czasie ferii sprawowali następujący nauczyciele: I.Baron, K.Borecki, S.Bułka, A.Foks, I.Grzybowska, E.Jędrzejko, A.Kunicka, B.Mynarska-Zarudzka, B.Pawińska, A.Strzelczyk, A.Tatoń.

Transport młodzieży do Brzeszcz i Bielska-Białej, został zorganizowany przez Panią Dyrektor nieodpłatnie, po długich i żmudnych negocjacjach z przewoźnikiem obsługującym nasze gimnazjum.

Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych ferii tj. Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom PKS-u,  jak również uczestnikom składam serdeczne podziękowania!

Kazimierz Borecki