Get Adobe Flash player

10-lecie Zespołu MAGNIFICAT

Wersja do wydruku

Właściwie już od pół roku planowaliśmy zrealizować w Wilamowicach koncert z okazji 10-lecia działalności naszego zespołu. Nie chce się wierzyć, że już tyle lat minęło odkąd, jako w zasadzie jeszcze dzieciaki, rozpoczęliśmy naszą przygodę z muzyką. Myślę, że nikt z nas nie miał wtedy pojęcia o tym, czym ta „przygoda” zaowocuje! W każdym razie od 10 lat gramy, tworzymy i aranżujemy nowe utwory, a w końcu także nagrywamy to co uda nam się stworzyć.

Zdecydowanie ten czas był dla nas niezwykły: pełen radości, niesamowitych przygód, podróży w różne zakątki Polski i przyjaźni. Za nami także rozstania. Zespół wielokrotnie zmieniał skład, jednak każdy z byłych członków wniósł w naszą muzykę cząstkę siebie. Każdemu z nich również chcemy podziękować za to, że był i chciał dzielić się z nami swoim artyzmem. Te 10 lat to też kilka ważnych sukcesów: Grand Prix na festiwalu Psallite Deo w Kętach, I miejsce na festiwalu piosenki religijnej w Andrychowie, I miejsce na festiwalu Cantate Deo w Gliwicach oraz przede wszystkim wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Madrytu jako jedyny zespół reprezentujący Polskę. Ponadto wydaliśmy 2 płyty: w 2009 roku „Odrodzoną nadzieję” i w 2013 roku drugą, w pełni autorską płytę pt. „Pozytywy”. Jednak ciągle i nieustannie muzyka jest naszą wielką pasją, daje nam radość i pozwala oderwać się od codzienności. Każdy z nas odnajduje w niej coś dla siebie, ponieważ staramy się tworzyć muzykę w różnych stylach. Przez te lata wiele się zmieniło, między innymi zaczęliśmy prężnie koncertować na terenie całego kraju. Graliśmy w Białymstoku, Warszawie, niedawno w ramach wymiany miast partnerskich we Frydku-Mistku, a także w pobliskim Bielsku-Białej.

Koncert z okazji 10-lecia postanowiliśmy zagrać w 3 częściach, które nam kojarzą się z konkretnymi wydarzeniami. Chcieliśmy przybliżyć naszym widzom wspomnienia z tych wydarzeń -koncertów, wspólnych wyjazdów i przygód - korzystając z prezentacji multimedialnych. Piosenki z pierwszej płyty oraz utwory, którymi wygrywaliśmy pierwsze konkursy można było usłyszeć w nowych, niezwykłych aranżacjach. W naszej muzyce stawiamy na różnorodność, dlatego chcieliśmy pokazać naszym odbiorcą przekrój gatunków muzycznych, od wesołego reggae, poprzez taneczny latin, rock, funk, aż po nowoczesny dubstep. Do osiągnięcia pożądanych efektów wykorzystaliśmy również scenografię i efekty świetlne, aby wprowadzić odpowiednią atmosferę: raz bardziej dynamiczną, a kiedy indziej spokojną i wyciszoną. Części koncertu, o których wspominałam wcześniej, a także zdjęcia na prezentacjach, pokazują przede wszystkim jak bardzo my się zmieniliśmy przez te lata, i jak nasza muzyka się zmieniała. Zaczęliśmy jako zespół grający covery znanych, religijnych wykonawców, aż doszliśmy do momentu, w którym sami zaczęliśmy tworzyć własne piosenki.  

Przygotowanie całości koncertu pochłonęło mnóstwo czasu, jednak „gra była warta świeczki”. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Była wyjątkowa atmosfera, wiele wspomnień, wspaniali i utalentowani goście, którzy uświetnili nasz jubileusz, niezwykła spontaniczność i żywiołowość oraz genialna publiczność, dzięki, której wiemy dlaczego od 10 lat chcemy grać i koncertować. Pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy byli z nami przez te 10 lat! To budujące, że jest tak wielu ludzi, na których możemy liczyć! Ten koncert był wyjątkowym wydarzeniem i cieszymy się niezmiernie, że mieliśmy szansę zagrać dla Was i pokazać Wam „parę chwil* z tych 10 lat naszego istnienia!

Anna Majeranowska

 

*Tytuł piosenki zespołu Ira, która przywołuje wspomnienia z zespołowych wyjazdów. 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika