Get Adobe Flash player

14. EUROPEAN CHAMPIONSHIP IN CROATIA, CRIKVENICA

Wersja do wydruku

Dla młodzieży połowa czerwca to już koniec „szkolnej pracy" i długo wyczekiwany początek wakacji. Natomiast dla tancerek z zespołu Nemezis Hecznarowice był to czas intensywnych treningów i mobilizacji.

W czwartek 13 czerwca wsiadając do autokaru udały się do słonecznej Chorwacji. Każdy może zadać pytanie: „Po co?” Odpowiedz jest bardzo prosta: „Aby móc uczestniczyć w 14. Mistrzostwach Europy Mażoretek odbywających się w Crikvenicy.

Na Mistrzostwach, jak sama nazwa wskazuje, przyjechały najlepsze zespoły mażoretkowe z całej Europy. Nasze dziewczęta, choć po raz pierwszy uczestniczyły w takim konkursie, to udowodniły, że stanowią konkurencję dla bardziej doświadczonych koleżanek. Każda z zaprezentowanych choreografii uzyskała lokaty w pierwszej dziesiątce ;)

 

MINIFORMACJA SENIOREK wywalczyła tytuł

II vice MISTRZA EUROPY oraz brązowy medal.

 

W grupie kadetek zaprezentowały się Aleksandra Buda (kat. baton) zajmując 6.miejsce oraz Patrycja Wątroba (kat. pom-pon) zajmując 5.miejsce (zabrakło tylko 0,2 pkt do 3.miejsca).

W kategorii juniorek wystąpiły Julia Mleczko (kat. baton) zajmując 7.miejsce oraz Kalina Markowska (kat. baton) zajmując 9.miejsce.

W seniorskich zmaganiach z buławą zaprezentowała się Anna Pyrda zajmując 6.miejsce oraz dwie juniorki (grupa juniorek i seniorek została połączona) Barbara Paszek - 8.miejsce i Nikola Pękala - 9.miejsce.

Dodatkowo Anna Pyrda w solowej choreografii zaprezentowała się z piłeczką i zajęła 7.miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z Naszej reprezentacji zespołu NEMEZIS Hecznarowice i z wyników jakie dziewczęta osiągnęły. W tym miejscu, również chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji wyjazdu zespołu na 14. Mistrzostwa Europy Mażoretek  Crikvenicy, Chorwacja.

Dziękujemy
Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika