Get Adobe Flash player

AKCJA „BEZPIECZNY STOK”

Wersja do wydruku

13 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbyła się akcja BEZPIECZNY STOK mająca na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej z zagadnień bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Analogicznie do kodeksu drogowego ratownicy górscy chcieli upowszechnić KODEKS NARCIARSKI, który jest zespołem zachowań dla każdego użytkownika tras narciarskich. Ponadto, ugruntowali wiedzę o przygotowaniu się do sezonu zimowego, sposobu zachowań na wyciągach narciarskich i kolejach, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa narciarzy oraz snowbordzistów. Edukacja dotycząca zagadnień bezpieczeństwa na stoku narciarskim, była przeprowadzona w formie przystępnej dla dzieci i młodzieży, wzmocnionej o logo akcji wraz z plakatem oraz książeczką.
W początkowej fazie, główny akcent akcji został położony na propagowanie bezpiecznej jazdy dzieci i młodzieży, a w szczególności jazdę w kasku. Hasło tych działań brzmi: "najważniejsza komenda na stoku: KASKI WŁÓŻ". Ideą było stworzenie swoistego rodzaju mody na jazdę w kasku i to nie tylko wśród tych, którzy nie ukończyli 16 roku życia, ale wśród wszystkich korzystających ze stoku. Efektem spotkania miało być utrwalenie dobrych nawyków u narciarzy oraz snowboardzistów, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa oraz zmniejszenia ilości wypadków na stokach.
Dzieci naszej szkoły przyjęły gości bardzo entuzjastycznie i nagrodzili ich gromkimi brawami.

L.D.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji BEZPIECZNY STOK: 
http://mgok.wilamowice.pl/tresc/akcja-bezpieczny-stok

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika