Get Adobe Flash player

Bądź bezpieczny na drodze i w domu

Wersja do wydruku

1 grudnia 2014 roku z inicjatywy st. asp. Macieja Matusiaka z Komisariatu Policji w Kobiernicach, w 3 szkołach ( SP Wilamowice, SP Pisarzowice, SP Dankowice ) na terenie naszej gminy odbyło się ciekawe spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze i w domu . Dzieci z z klas od 1 do 3 z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały referatu asp. Krzysztofa Stankiewicza z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku - Białej.

Z zaangażowaniem odpowiadały na zadawanie im pytania potwierdzający tym samym, że nie obca jest im wiedza na temat tego jak zachować się na drodze. Kolejnym zagadnieniem poruszanym przez policjantów było bezpieczeństwo dzieci w domu jak i poza nim. Niejednokrotnie rodzice zmuszeni są do tego by zostawiać dzieci same, dlatego st. asp. Maciej Matusiak przestrzegał przed obcymi osobami oraz jak postępować w takich sytuacjach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek w postaci emblematu odblaskowego ( duszka, kółeczka, koniczynki oraz gruszki), które obiecały nosić, aby być bardziej widocznymi na drodze. Łącznie rozdano około 600 sztuk takich elementów.
W tym miejscu słowa podziękowania kierujemy do włodarzy naszej gminy pana  Mariana Treli i Stanisława Gawlika oraz  Prezesa Banku Spółdzielczego w Wilamowicach Tomasza Królickiego, dzięki którym mogły zostać zakupione w/w odblaski.
Dziękujemy również Firmie Przewozowej „DrobiszTur” z Hecznarowic, która nieodpłatnie przewiozła dzieci z Hecznarowic ( do Szkoły Podstawowej w Wilamowicach i z powrotem ) i Starej Wsi ( do Szkoły Podstawowej w Dankowicach i z powrotem ), aby mogły wziąć udział w tym ciekawym spotkaniu. 

GR

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika