Get Adobe Flash player

„BohaterOn” w Zespole Szkół w Wilamowicach

Wersja do wydruku

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W obecnym roku szkolnym 2021/22 w akcję włączyła się również nasza szkoła.

Celem projektu  jest nie tylko pogłębianie wiedzy historycznej, ale przede  wszystkim promowanie  patriotycznych postaw i  wartości oraz tożsamości narodowej.

Zginąć razem z rannym przyjacielem czy zostawić go i ratować własne życie? Czy bitwa o Stolicę ma w ogóle sens – przecież umiera tak wiele osób? Przed takimi i innymi dramatycznymi wyborami stali Powstańcy Warszawscy. Przywołanie na lekcję takich prawdziwych bohaterów jest ważnym elementem edukacji by kształtować młode pokolenia. Pokazuje też uczniom, że historia nie musi być nudna. W naszej szkole w klasach ósmych przeprowadzone zostały lekcje dotyczące powstania. Uczniowie po obejrzeniu materiału filmowego wykonali w grupach plakaty dotyczące kluczowych zagadnień i zaprezentowali je swoim kolegom. Uczniowie klasy 7a pod kierownictwem p. Aliny Kajty - Bożek wykonali również kartki dla Powstańca, które zostaną przekazane żyjącym jeszcze uczestnikom powstania, by w ten sposób wyrazić pamięć o ich bohaterstwie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję BohaterOn.

Anna Kunicka
Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika