Get Adobe Flash player

Co komu w duszy gra...

Wersja do wydruku

W dniu 12 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Wsi miało miejsce niezwykle ciekawe spotkanie szkolnej młodzieży z grupą muzyków reprezentujących starowiejską Orkiestrę Dętą OSP. Idea, jaka przyświecała artystom, to zachęcenie młodego pokolenia do podjęcia nauki gry na wybranych przez siebie instrumentach i wstąpienie w szeregi miejscowego zespołu.

W czasie wstępnej prelekcji zgromadzona w sali gimnastycznej młodzież przekonała się, że muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, bowiem tak jak żadna inna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość. A skoro w historii muzyki i instrumentarium muzycznego orkiestra dęta ma najdłuższy rodowód, dlatego też ci, którzy wyrażają się artystycznie w jej szeregach, zasługują na podziw i uznanie.
Wielkie zaciekawienie wzbudziła prezentacja instrumentów muzycznych: ich nazwa, rodzaj i brzmienie. A kiedy dzieci zostały zaproszone na scenę, by zagrać na perkusji, niemal każdy chciał spróbować swoich sił i nie zrażał się ogromna kolejką do pałeczek.
Na koniec muzycy zaprezentowali króciutki fragmencik swoich umiejętności i zagrali kilka standardów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Z pewnością tym zachęcili wielu do podjęcia wyzwania i wstąpienia w szeregi starowiejskiej orkiestry dętej.
Orkiestra Dęta OSP w Starej Wsi zaprasza zainteresowanych na próby, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 17.00-19.00 w budynku OSP w Starej Wsi. Uczniowie na pierwsze spotkanie zaproszeni są wraz z rodzicami.
W imieniu własnym, nauczycieli oraz uczniów składam raz jeszcze serdeczne podziękowania Panu kapelmistrzowi Piotrowi Olearczykowi oraz muzykom, którzy poświęcili swój czas na propagowanie wśród uczniów naszej szkoły kultury i wrażliwości muzycznej,zachęty do nauki gry na instrumentach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że szeregi Orkiestry Dętej OSP w Starej Wsi zostaną zasilone przez kolejne pokolenie muzyków, którzy kultywować będą wieloletnią tradycję naszej wspaniałej Orkiestry.

Dorota Ćwiertnia
 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika