Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach

Babci i dziadka, przyznać to trzeba,
każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana,
przez wszystkie dzieci jest szanowana.

W dniach od 04-07.02.2020 nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście - ukochane babcie i dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali stołówki szkolnej, najbliżsi mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanych programach artystycznych.

Dzieci zaprezentowały swoje talenty i umiejętności poprzez różnorodne formy: recytację wierszy, śpiewanie piosenek w języku polskim, angielskim oraz migowym, instrumentację utworów muzycznych, tańce (walc, polka, taniec z chustami) oraz odgrywanie humorystycznych scenek. Po występach w ramach podziękowań wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna radości, wzruszeń, uśmiechu i dumy. Poprzez takie uroczystości najmłodsi wyrażają miłość do najbliższych, dziękują za trud włożony w ich wychowanie oraz uczą się okazywania szacunku osobom dorosłym. Szczęśliwi oraz dumni dziadkowie nagrodzili małych artystów gromkimi brawami oraz przyczynili się do pokrycia kosztów wyjazdu do Domu Kultury w Kętach na musical „Czerwony Kapturek” w wykonaniu TEATRU MOICH MARZEŃ z Chorzowa.

Pragniemy podziękować pani wicedyrektor Elżbiecie Maciejczyk oraz pani wicedyrektor Marii Jonkisz za obecność, docenienie trudu najmłodszych artystów oraz przekazanie życzeń szanownym gościom. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę rodziców, którzy jak zawsze z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania tych szczególnych i długo wyczekiwanych spotkań.

M. Chalcarz, E. Jędrzejko