Get Adobe Flash player

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Wilamowicach

Wersja do wydruku

 

Święty Józefie Bilczewski

Jesteś szkoły tej patronem,

Wstawiaj się za nami przed Bożym tronem.

Pod swoją opiekę naszą szkołę i przedszkole weź,

I zawsze pomoc uczniom i przedszkolakom nieś.

 

 

Ten  wiersz został wpleciony w scenariusz "Jasełek", aby podkreślić znaczenie patrona dla naszej  szkoły i przedszkola. Występy przedszkolaków odbyły się w dniach 13,14,15,16 stycznia w świetlicy szkolnej. Na spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyło około 240 osób. W uroczystościach uczestniczyła Pani Dyrektor mgr Mariola Dylewska - Mitoraj oraz Pani Dyrektor mgr Maria Jonkisz. Wychowawczynie poszczególnych grup opracowały scenariusze, własne oprawy muzyczne oraz układy choreograficzne.

Najmłodsze dzieci recytowały we właściwy sposób  dla swego wieku kwestie dotyczące nawiedzenia i składania darów dla Nowonarodzonego Jezuska. Pastuszkowie radośnie i rytmicznie zaśpiewali "Przybieżeli do Betlejem", "Anioł pasterzom mówił" Trzej Królowie z odpowiednią gracją złożyli złoto, kadzidło i mirrę, a aniołki wdzięcznie zatańczyły z użyciem wstążek, podusze i lampioników. Mimo choroby jaka dopadła dzieci przed występem, głośno i wyraźnie zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz złożyły życzenia dla kochanych Babć i Dziadków.

 

"Jest  taki jeden

 jedyny dzień w roku

To święto Babci i Dziadka

O tym ważnym święcie

dobrze pamiętamy

I  dla naszych gości widowisko mamy"

 

Tym  wierszem rozpoczęło się świętowanie Dnia Babci i Dziadka w grupie III (dzieci sześcioletnie). Zebrani  liczni  goście obejrzeli starannie przygotowany program artystyczny podczas którego wnuki z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w role postaci "Jasełek" Piękna oprawa sceniczna i kostiumowa, liczne kolędy, taniec aniołów i kończący występ "Polonez zimowy" nagrodzone zostały gromkimi brawami przez wzruszonych gości, którzy z miłością i dumą spoglądali na swoje wnuczęta.

Dzieci 4 i 5 letnie rozpoczęły swój program artystyczny  od tańca  wykonanego przez siedem dziewczynek w połyskujących spódniczkach i srebrnych  gwiazdeczkach. Zabrakło ósmej dziewczynki, która niestety zachorowała  przed występem. Zarówno w tańcu jak i w czasie śpiewania pastorałki  zostały wykorzystane  instrumenty Orffa. Dzieci  miały możliwość zaprezentowania  swoich zdolności taneczno - instrumentalnych. Do przedstawienia został wprowadzony regionalizm, dzieci w strojach regionalnych przedstawiły postać naszego rodaka Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego. W czasie trwania uroczystości  na twarzach zaproszonych  babć i dziadków pojawiły się łzy wzruszenia.      

Grupa IV (dzieci sześcioletnie) dla Babć i Dziadków przygotowała "Jasełka”. Do stajenki przychodzili górale, Trzej Królowie, Wilamowianie i Krakowiacy. W regionalnych strojach przedstawili swoje piękne tańce. Przy dźwiękach fletu i akordeonu zaproszeni goście śpiewali wspólnie z dziećmi znane kolędy: Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu itp.

Pragniemy gorąco podziękować Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie imprez oraz  wszystkim Babciom i Dziadkom za złożone "datki do kapelusza", które pozwolą na pokrycie kosztów wyjazdu  do Teatru "Banialuka” w Bielsku-Białej.

 

Z wyrazami wdzięczności 

Nauczycielki

 

"Wychowywać ludzi wielkiego serca, którzy

w duchu prawdy potrafią myśleć o przyszłości."

                                      św. Józef Bilczewski

 

 

W terminie od 1-31 marca 2014 roku odbędą się zapisy dzieci 3-6 letnich do Przedszkola w Wilamowicach. Karty zgłoszeń oraz wszelkie informacje w sekretariacie Szkoły oraz w Przedszkolu. Tel. 33-8457 444

Serdecznie zapraszamy!

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika