Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka obchodzony w Szkole Podstawowej w Dankowicach

Wersja do wydruku

Dniu Dziecka towarzyszył nie tylko dzień ulubionego kocyka, ale także wyjazd do Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce, którego Dyrektorem jest Pan Piotr Kozieł-nauczyciel przedmiotu EDB w naszej szkole.

Pan Dyrektor zaprosił nas do przepięknej scenerii, gdzie góry stykają się z jeziorami, poprzecinane gdzieniegdzie strumykami górskimi. Tutaj życie płynie w powolnym tempie, pełnym radości i promieni słońca dających energię do odkrywania zakątków przyrody.

Pan Piotr Kozieł towarzyszył nam w tym dniu jako Pan Przewodnik po górskich ścieżkach. Uczniowie nie tylko biwakowali na kocykach w promieniach czerwcowego słońca, czy też orzeźwiającym cieniu drzew, ale mogli dać się ponieść radości płynącej z przebywania na świeżym powietrzu i dobrze wyposażonym terenie, gdzie znajdował się plac zabaw, boisko i siłownia. Wszystko to, otoczone drzewami, dawało poczucie bezpieczeństwa i miało się wrażenie, że czas na te kilka chwil spowolnił.

Uczniowie mogli sprawdzić się w terenie jako tropiciele zwierzęcych śladów i przetestować swoje możliwości na górskich ścieżkach. Spacerkiem przemierzaliśmy spokojne tereny urokliwej Porąbki, pośród śpiewu ptaków i w przedpołudniowym leśnym chłodzie, docierając na szczyt Snozy (568 mnpm). Dla jednych był to nie lada wyczyn, dla innych mała górka.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Koziełowi za gościnę, serdeczne przyjęcie, przekazaną wiedzę i cierpliwość. Dzień pełen radości był także dniem odkrywania świata-w dzisiejszych czasach łatwiej i wygodniej odkrywać nam to, co znajduje się w cyberprzestrzeni. Ten równoległy świat tak nas pochłania, że czasem zapominamy o naturalnym pięknie i przyrodzie, która nas otacza. A jest ona na wyciągnięcie ręki.

Dziękujemy za przypomnienie o tym i budzenie w młodych sercach instynktu odkrywcy.

Kamila Borys

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/dzie-dziecka-obchodzony-w-szkole-podstawowej-w-dankowicach

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika