Get Adobe Flash player

Eliminacje i wiosenne przygody

Wersja do wydruku

Takie tytuły nosiły teksty, które przygotowano na XVII Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Wilamowic. Zgodnie z regulaminem gospodarzem Konkursu jest szkoła, która zwyciężyła w poprzedniej edycji.

W tym roku zaszczyt przypadł Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, która 7 maja zaprosiła trzyosobowe drużyny poszczególnych placówek reprezentujące grupę młodszą i starszą. Uczestnicy zostali przywitani przez panią Dyrektor Lidię Dziubek oraz organizatorów, a następnie przystąpili  do napisania arcytrudnego dyktanda.

Uczniowie klas IV – VI zmagali się z tekstem:

Chociaż na dworze ziąb nie ustawał, rzutcy szóstoklasiści przez wpółotwarte okna wypatrywali wczesnowiosennego słońca, które z trudem przedzierało się przez nieprzebytą warstwę chmur (…)

Starszym  ( klasy VII- VIII i IIII gimnazjum) przypadło napisać:

Ostatnie wydarzenia szkolne do cna wyczerpały siły młodzieży i stanowiły nie lada gratkę dla dziennikarzy szkolnej gazetki „Głos Piętnastki”. Zaczęło się od ogłoszenia naboru do szkolnej drużyny lekkoatletycznej, która miała reprezentować Szkołę Podstawową nr 15 na międzyszkolnych zawodach sportowych (…).

Po poprawieniu prac ogłoszono zwycięzców. W kategorii grupy starszej 1. miejsce zdobył Bartosz Chmiel z Wilamowic, 2. Piotr O’Rourke z Hecznarowic, a 3. Jan Grzybek z Wilamowic. W grupie młodszej najlepsi okazali się : 1. miejsce Jan Luber z Pisarzowic, 2. Aleksandra Buda z Hecznarowic i 3. Estera Nawrocka z Wilamowic.

Ufundowane przez Burmistrza pamiątkowe statuetki, nagrody i dyplomy zostały wręczone przez sekretarza Gminy pana Andrzeja Kołtuna. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców Szkoły w Pisarzowicach dla uczestników i opiekunów drużyn przygotowano poczęstunek.

XVIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Gminy Wilamowice w 2020 roku, zgodnie z regulaminem,  odbędzie się w Wilamowicach.

                                                                                                                                      Ewa Danielczyk

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika