Ferie zimowe 2020 w M-GOK - RELACJA

Zumba dla dzieci

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Dzieci w pełni gotowe do działania, ubrane w sportowe stroje, zebrały się na sali Ośrodka Kultury. Młodsza, szesnastoosobowa grupa zaczęła zajęcia od rozgrzewki i rozciągania, by przejść do pląsów przy dźwiękach skocznej muzyki. Niezastąpiona pani Jolanta Nycz instruowała dzieci w wykonywanych ćwiczeniach i ruchach. Starsza, dwudziestoosobowa grupa miała nieco trudniejsze zadanie. Oprócz wymagającej rozgrzewki do ich zajęć wprowadzone zostały rozbudowane układy taneczne oraz kroki, przy których uczestnicy musieli wykazać się dobrą koordynacją ruchową. Po zadowolonych minach, ale i ogólnym zmęczeniu podopiecznych wnioskujemy, że trening wyszedł wszystkim na zdrowie.

Kwiaty z bibuły

Na wtorkowe zajęcia przewidziane zostały kwiaty z bibuły. Pod czujnym okiem cudownej pani Jadzi młodsze dzieci wykonały bukieciki, które wręczą swoim dziadkom. Natomiast starsza grupa nauczyła się jak w piękny i prosty sposób wykonać okazałą różę o krwistoczerwonych płatkach.

Warsztaty Kulinarne

Smacznie i kolorowo minęły środowe zajęcia. Pod kierownictwem pani Kasi i z pomocą pani Gabrysi 29 dzieci wzięło udział w Warsztatach kulinarnych. Tartinki, sałatka, przekąski, słodkie wypieki - Wszystko to znalazło się na talerzach, a następnie w brzuchach naszych kreatywnych małych kucharzy. Po tych zajęciach nikt nie mógł wyjść głodny do domu!

Serce dla babci i dziadka

Na kolejnych zajęciach artystycznych z panią Jadzią dzieci wykonały serca z okazji zbliżającego się święta - dnia babci i dziadka. W skupieniu i z wielkim zaangażowaniem podeszły do zadania, czego efektem są niepowtarzalne i przepiękne prace. Każdy wykonał po dwa serca ozdabiając je i dedykując swoim kochanym dziadkom. Upominki wręczą im w dniu ich święta.
W warsztatach wzięło udział łącznie 47 dzieci!

Warsztaty teatralne

Tak się pięknie złożyło, że tydzień rozpoczęliśmy i zakończyliśmy z panią Jolą Nycz. Tym razem podczas piątkowych zajęć w Ośrodku Kultury 23 dzieci wzięło udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia dotyczyły m.in. ćwiczeń aparatu mowy, gier dramatycznych oraz krótkich etiud. Ćwiczenia miały na celu rozwój wyobraźni, naukę budowania historii i nabycie umiejętności gry z przedmiotem. Podczas warsztatów, będących jednocześnie dobrą zabawą, nikt nie mógł narzekać na nudę. Każdy uczestnik musiał w pełni się zaangażować, by dać z siebie jak najwięcej, a czas przeleciał tak szybko, że dzieci były zaskoczone końcem zajęć.

Wyjazd do kina

Drugi tydzień ferii 47 dzieci rozpoczęło wyjazdem do kina na film animowany Kraina Lodu 2. Jeszcze przed seansem wszyscy zaopatrzeni w popcorn i colę zamiast reklam mieli okazję porozmawiać z panią animator o emocjach jakie dostrzegają na ekranie podczas oglądanych bajek. Kraina Lodu okazała się być piękną animacją traktującą o poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania i tajemnice z przeszłości, pełną cudownie wykonanych utworów prowadzących widzów przez poszczególne sceny. Wciągająca historia Anny, Elsy, Kristoffa, Olafa i Svena po raz kolejny pokazała siłę miłości. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone wróciły do Wilamowic.

Malarstwo na płótnie

Wtorek w całości należał do artystów malarzy. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe wykonały prace na płótnie, na których znalazły się m.in. motywy malowniczych lasów, zamków, młyny w otoczeniu pięknej przyrody, góry, żaglówki na pełnym morzu, wodospady, gospodarstwa i wiele innych. W warsztatach wzięło udział 48 dzieci, a po zajęciach każdy zabrał swoją pracę do domu.

Warsztaty muzyczne, karaoke

Kolejny dzień ferii w M-GOK związany był z muzyką i śpiewem. Dzieci zapoznały się z różnymi ćwiczeniami z emisji głosu, ćwiczyły swoją dykcję poprzez słowne „językołamacze”, dowiedziały się również jak używać przepony, przy pomocy której możemy wydobyć nawet bardzo wysokie dźwięki. Sporo uśmiechu na twarzach wywołał quiz muzyczny, w którym dzieci musiały uzupełniać wersy wyjęte ze znanych piosenek. Dobre odpowiedzi nagradzane zostały słodkimi upominkami, co niewątpliwie motywowało wszystkich do wspólnej zabawy. Zgadywanka „ile słyszysz dźwięków” również wzbudziła duże zainteresowanie, a dzieciaki udowodniły, że potrafią słuchać. Zwieńczeniem spotkania było wspólne karaoke. Piosenki ze znanych i lubianych filmów animowanych wyświetlane były na ekranie, wykonane przez dzieci niosły się echem po całym budynku. W zajęciach wzięło udział 29 dzieci.

W następnych dniach będą pojawiać się kolejne relacje.