Get Adobe Flash player

Galeria obrazów w Gimnazjum w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

W ubiegły piątek (17 X 2014) w Naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – otwarcie szkolnej galerii obrazów. Z tej przyczyny zawitało w Nasze progi wielu znamienitych gości – artystów, znawców sztuki oraz przedstawicieli różnych struktur samorządowych.

Pomysłodawcą projektu utworzenia tego typu wystawy stałej obrazów namalowanych przez uczniów, nauczycieli i artystów amatorów z Gminy Wilamowice jest Pan Władysław Carbol. Przyciągnął on do swojego pomysłu aż dwudziestu pięciu malarzy, których trudno byłoby tutaj przywołać z imienia i nazwiska, gdyż  każdemu z nich należałaby poświęcić co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt zdań o ich dorobku i umiejętnościach.
Gości powitali Pan Dyrektor Maciej Żarski oraz Pani Dorota Nikiel. Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej „Dionizos”. Podczas części oficjalnej artyści zostali obdarzeni upominkiem w postaci książki, a następnie udali się obejrzeć wystawę stałą i czasową.
Na górnym piętrze przecięto wstęgę. Wtedy też rozpoczęły się debaty artystów i odbiorców. Zebrani goście kontynuowali rozważania podczas poczęstunku, który przygotowała Pani Agnieszka Kania, Pani Anna Mączka oraz grupa uczniów. Z tego też miejsca należą się serdeczne podziękowania uczniom i grupie nauczycieli zaangażowanych w organizację przyjęcia Naszych znamienitych gości.
 

Galeria ta będzie świadectwem artyzmu, ale także wehikułem czasu:

Z dziełami sztuki łączy się wiele tradycji. Dzieła natury są zawsze jak wypowiedziane słowa Boga.

J. W. Goethe

 

Dziękujemy,
A.T.

 

Zdjęcia z uroczystego otwarcia galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/galeria-obraz-w-w-gimnazjum-w-pisarzowicach

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika