Get Adobe Flash player

GEN WOLNOŚCI

Wersja do wydruku

W dniu 11 listopada 2013 r. odbyły się w Wilamowicach uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz i organizacji lokalnych, mieszkańcy gminy, młodzież szkolna ze sztandarem.

Pamięć „bohaterów tamtych dni”, kiedy za wolność płaciło się życiem, uczczono minutą ciszy i złożeniem kwiatów na miejscowym cmentarzu. Od oddania hołdu poległym w walce o niepodległą ojczyznę, rozpoczęła się również tegoroczna akademia środowiskowa, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Wilamowicach, do której scenariusz pod tytułem:  "Gen wolności" opracowały panie: A. Kunicka, B. Mynarska-Zarudzka i I. Grzybowska. Ideę programu przedstawiającego istotę wolności i walkę o wolną ojczyznę wyrażały komentarze historyczne, utwory poetyckie, piosenki i pieśni patriotyczne oraz prezentacja multimedialna. Oprawę muzyczną opracowała p. M. Gawlik, a prezentację multimedialną p. A. Foks i p. T. Stasiak. Scenografię dopełniającą wymowę ideową programu przygotowała p. A. Kajta-Bożek. Wystrój sceny współgrał również z ujmującym za serce programem zespołu „Wilamowice”, w którym występowali także nasi uczniowie.                 

Dzięki takim spotkaniom  łączącym pokolenia  trwa nasza rodzima tradycja, odradza się język wilamowski, a dzieci i młodzież rosną w duchu poszanowania wartości, jaką jest wolna ojczyzna, przejmując gen wolności po swoich przodkach.

Szczególne podziękowania dla p. Ryszarda Tekieli za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego.

   

B. Mynarska-Zarudzka, I. Grzybowska

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika