„Gimnazjaliści czytają przedszkolakom” oraz „Wielkie czytanie” w ZSP w Wilamowicach

„Gimnazjaliści czytają przedszkolakom” – pod takim hasłem co roku odbywa się czytanie dzieciom w przedszkolu i zerówce. Po raz kolejny uczennice Gimnazjum w Wilamowicach wraz z nauczycielem bibliotekarzem odwiedziły przedszkolaki z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Z racji obchodów „Roku Juliana Tuwima” do czytania wybraliśmy wiersze tego właśnie poety.  Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, reagując bardzo żywiołowo, a następnie popisywały się znajomością tytułów, treści i bohaterów przeczytanych wierszy. Czytanie sprawiło przedszkolakom wiele radości, a z uczennicami jak zwykle trudno było im się rozstać. Inny charakter miało czytanie dla dzieci klas I-III w Szkole Podstawowej. Pierwszym punktem spotkania z najmłodszymi było przedstawienie pt. „Smutna królewna”, ukazujące rolę i wartość książki w życiu dziecka, przygotowane przez uczniów kl. IV i VI pod kierunkiem p. B. Pawińskiej. Następnie wychowawczynie klas I-III wspólnie z p. bibliotekarką przeczytały dzieciom „Lokomotywę” J. Tuwima. Słuchanie wiersza czytanego przez panie wzbudziło u dzieci dużo emocji i wywołało burzę oklasków.

B.B., B.P.