"Gracja" na jubileuszowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Mińsku Mazowieckim

Podczas Obchodów 10-ego LETNIEGO FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH, który odbył się w Mińsku Mazowieckim 26.08.2018 r., zaprezentował się Zespół Rewiowo Taneczny - Mażoretki Akademii Gracja Stara Wieś.

Akademia Mażoretek Gracja Stara Wieś to wielokrotny Mistrz Polski – 2007, 2008, 2009, 2012, 2014, 2017. Działa przy Starowiejskim Stowarzyszeniu Kultury Artystycznej „ARTIS” pod patronatem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach i Powiatowego Ośrodka Pracy Pozaszkolnej „Art” w Czechowicach – Dziedzicach. GRACJA Stara Wieś należy również do Stowarzyszenia Mażoretek Polskich oraz Stowarzyszenia Mażoretek IMA (International Majorettes Assocjation). Instruktorami Akademii są Pani Teresa Nycz oraz Pani Marcelina Grzędowska.

Akademia GRACJA reprezentuje i promuje miejscowość Stara Wieś i gminę Wilamowice w kraju i zagranicą, podczas: różnych uroczystości gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a przede wszystkim na Międzynarodowych Festiwalach Tanecznych – Chorwacja, Włochy, Francja, Hiszpania, Czechy, Słowacja, na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy Zespołów Mażoretkowych, Mistrzostwach Świata oraz Grand Prix.

Zajęcia taneczne z pałeczką zwaną w języku Mażoretkowym baton są prowadzone w różnych kategoriach wiekowych. Zespół odnosi liczne sukcesy prezentując się również w mniejszych składach tzw. mini formacjach, jak i SOLO, DUO, TRIO.

Zespół podczas jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych, w pierwszej odsłonie zaprezentował się w trakcie parady ulicznej. Mażoretki Gracja Stara Wieś z gracją i uśmiechem przemaszerowały ulicami miasta Mińsk, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej Gospodarzy Festiwalu, żonglując przy tym pałeczkami mażoretkowymi, pomiędzy kroplami deszczu spadającymi z nieba. Wraz z Orkiestrom Dętą Mińska Mazowieckiego, mażoretki Akademii Gracja tworzyły niesamowity duet, który przykuwał uwagę bardzo dużego grona publiczności, gości oraz kierowców, będących w tym czasie również uczestnikami ruchu drogowego.

Swoją druga odsłonę Akademia Gracja rozpoczęła mistrzowskim układem z 2014 r. pt. ROSJA. Zespół wykonał również tegoroczne mistrzowskie układy, jako mini formacje.

Wystąpiło Złote Duo (złoty medal Mistrzostw Polski 2018 r.) z podwójną pałeczką, po nim Srebrna Siódemka (srebrny medal Mistrzostw Polski 2018 r.) oraz kilka również niesamowitych solówek. Muzyka, wprowadziła publiczność w niesamowity nastrój a dopełnił go efekt wizualny pracy z pałeczką.

Na zakończenie Akademia Mażoretek Gracja Stara Wieś wykonała scenę, tak pieczołowicie przygotowywaną cały rok taneczny 2018 r. Niesamowita choreografia tej sceny spotkała się już z bardzo dużym aplauzem na Mistrzostwach Polski, co zaowocowało nominacją na Mistrzostwa Europy Praga 2018 r. Sceną pt. Gladiator starano przenieść się widza na arenę w Starożytnym Rzymie w czasy słynnych walk gladiatorskich, należących do jednych z najczęstszych rozrywek rzymskich. Poprzez dwukolorowe stroje taneczne, wyróżniono dwie armie walczące ze sobą. Mażoretki, poprzez taniec oraz swoją misterną pracę z pałeczką, przybliżyły ten czas, jak najlepiej tylko potrafiły.

Zespół Gracja za wspaniale spędzony czas, z niesamowitą pogodą ducha, choć aura nie sprzyjała, podziękował wszystkim organizatorom, gościom, sympatykom zespołu tym obecnym i mamy nadzieję przyszłym, pożegnalną paradę wśród publiczności.

Dziękujemy i Do Zobaczenia
Akademia Mażoretek "Gracja"