Get Adobe Flash player

III Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice

Wersja do wydruku

22 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbyła się III sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice pt. „Sport to zdrowie, Zdrowy styl życia. Spotkanie ze sportowcami Gminy Wilamowice”. W sesji uczestniczyła kierownik ZOSiP-u - pani Bożena Sobocińska, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach - pani Lidia Dziubek, delegaci oraz opiekunowie Sejmiku, a także specjalnie zaproszeni na tą okazję goście – pan Przemysław Niemiec (kolarz szosowy, wielokrotny Mistrz Polski, zwycięzca królewskiego etapu Vuelta a Espana) oraz pan Marek Wróbel (zawodnik i trener judo, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski).

Młodzież miała okazję obejrzeć prezentacje multimedialną przedstawiającą sylwetki zaproszonych sportowców, wysłuchać różnych historii i ciekawostek z życia pana Przemka i pana Marka oraz obejrzeć kolekcję medali i pucharów wywalczonych podczas ich kariery sportowej. Młodzi delegaci mogli nie tylko oglądać, ale i dotknąć wszystkie prezentowane trofea.

Nasi znakomici goście opowiadali jak ważnym elementem w życiu sportowca jest zdrowy styl życia. Zachęcali również młodzież do rozwijania zainteresowań sportowych i podejmowania aktywności fizycznej, która jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka. Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednio dobrana aktywność sprzyja prawidłowemu rozwojowi ciała i zachowaniu zdrowia.

Podczas sesji uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się czym jest piramida zdrowego odżywiania, a pracując w grupach tworzyli całodniowy jadłospis oraz zestaw ćwiczeń do gimnastyki porannej z nietypowym przyborem. Delegaci sejmiku pokazali nam,  jak za pomocą butelek z wodą, poduszki, ręcznika, krzesła i papieru toaletowego można wykonać wiele ciekawych ćwiczeń kształtujących sprawność fizyczną.  

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, delegatom i opiekunom za kolejne miłe i twórcze spotkanie oraz uczestnictwo w III Sesji Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach.  

                                                                       Delegaci oraz opiekun
ze 
Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach
Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika