Get Adobe Flash player

Integracja pod hasłem „W czułych objęciach złotej jesieni”

Wersja do wydruku

Jeśli masz w sobie słoneczną radość to nic nie może się stać.
Życie nie złamie takiego co głośno potrafi się śmiać.

25 października Matka Natura uwiodła nas złotą polską jesienią. W piękne, pełne słońca popołudnie członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” spotkali się z członkiniami KGW „Strażniczki Tradycji” w ogrodach z paletą barw bursztynu i złota w Fest-Parku w Pisarzowicach na tradycyjnych jesiennych duszonkach.

Było ognisko, były śpiewy, były wspomnienia, a co najważniejsze była wspaniała atmosfera. O dobre humory zadbał członek zespołu pan Stanisław. Kiedy już dogasało ognisko, a zapach duszonek przygotowanych przez gospodarza pana Stanisława rozpościerał się kusząco wokół, wszyscy udali się na salę, by degustować jesienne pyszności. A smakowały one tym bardziej, że skocznie przygrywał akompaniator zespołu pan Kuba. Członkinie KGW miały też okazję zobaczyć i posłuchać jak wygląda próba zespołu przygotowującego nowy program. Ma on być zaprezentowany (jeżeli nie powrócą obostrzenia covidowe)  mieszkańcom Leszczyn, którzy to zaprosili zespół do siebie.

Spotkanie na świeżym powietrzu przy ognisku, śpiewie i jesiennych duszonkach było dla wszystkich dużym przeżyciem i wspaniałym relaksem. Pamiętamy, że covid wymusił na wszystkich prawie roczną „separację”. Teraz można się było spotkać, spojrzeć w oczy, porozmawiać bezpośrednio, a nie tylko przez telefon. Z ust niektórych pań padły słowa, że była to możliwość doładowania akumulatorów.  To spowodowało, że wstępnie zaplanowano tzw. „Spotkanie wiosenne pań”. Zapewne dojdzie ono do skutku tym bardziej, że wszyscy widzą potrzebę wspólnych spotkań i rozmów. Czas leczyć to co między innymi zniszczył covid.

Przew. C. Puzoń

Zdjęcia w galerii M-GOK: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/integracja-pod-has-em-w-czu-ych-obj-ciach-z-otej-jesieni

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika