Get Adobe Flash player

IV Przegląd Kolędniczy Kół Gospodyń Wiejskich 27 styczeń 2013

Wersja do wydruku

27 stycznia br. na sali OSP w Wilamowicach odbył się IV Przegląd Kolędniczy Kół Gospodyń Wiejskich . Organizatorem spotkania był Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku – Białej, Urząd Marszałkowski – Wydział Terenów Wiejskich,  Agencja Rynku Rolnego oraz Gmina Wilamowice i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

/zdjęcia uczestników przeglądu zamieszczono w galerii/

W przeglądzie udział wzięło 16 zespołów kolędniczych: „Wilamowice” z Wilamowic, „Zasolanie” z Zasola Bielańskiego, „Grojczanie” z Grojca, „Dankowianie” z Dankowic, „Bielowicko” z Bielowicka, „Bulowice” z Bulowic, „Cięcina” z Cięciny, „Nowowsianki” z Nowej Wsi, „Koconianki” z Koconia, „Rybarska Nutka” z Rybarzowic, „Witkowianki” z Witkowic, „Gęsia Krzywda” z Kobiernic, „Echo” z Hecznarowic, „Pisarzowianki” z Pisarzowic, „Porębiabnie” z Poręby Wielkiej i „Tradycja” ze Starej Wsi. Wszystkich zgromadzonych przywitała Prezes Zarządu RZRKiOR w Bielsku-Białej Danuta Kożusznik, natomiast otwarcia przeglądu dokonał Burmistrz Wilamowic Marian Trela.

Zespoły ubrane w stroje ludowe, charakterystyczne dla danego regionu – zaprezentowały tradycyjne kolędy i pastorałki. Był więc folklor góralski, śląski, żywiecki, krakowski, cieszyński. Uczestniczyło ponad 340 wykonawców, łącznie z gośćmi było więc kilkaset osób. Inicjatywa spotkała się z aprobatą władz, instytucji pracujących na rzecz środowiska wiejskiego, jak i samych mieszkańców Regionu. Po występie każda grupa otrzymała okolicznościowy dyplom i statuetkę. Podziękowania wręczał burmistrz Marian Trela, wiceburmistrz Stanisław Gawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Nycz oraz Przewodnicząca Rady Kobiet Antonina Górna. Przeglądowi towarzyszyły stoiska informacyjne o środkach pomocowych dla rolników i środowiska wiejskiego.  Patronat honorowy nad imprezą pełnili: p. Aleksandra Banasiak – Członek Zarządu Woj. Śląskiego, Andrzej Płonka – Starosta Bielski oraz Marian Trela – Burmistrz Wilamowic. W Przeglądzie uczestniczyli – oprócz władz samorządowych, przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Katowicach, Spółdzielczości Rolnej. Przegląd dofinansowano z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika