Get Adobe Flash player

Jasełka środowiskowe - Gospoda SHALOM

Wersja do wydruku

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Okres świąteczny jest dla nas wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, wspomnień, wzruszeń, pojednania z bliskimi, czynienia dobra. Staramy się uczyć nasze młode pokolenie nie tylko tego by przyjmować ale i dawać innym radość, wdzięczność i miłość. Tradycją naszej społeczności szkolnej jest przygotowanie jasełek środowiskowych wystawianych w sali OSP w Wilamowicach. Początkiem stycznia przedstawiciele władz, gminnych instytucji oraz mieszkańcy mieli okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Gospoda Shalom”, którego głównym przesłaniem było uświadomienie sobie tego, iż Pan Jezus przychodzi do nas w konkretnych życiowych sytuacjach a my musimy się nauczyć go dostrzegać.

Na scenie wystąpiły przedszkolaki prezentując taniec „Cicha Noc” oraz układ do choreografii „Cicho, cicho na paluszkach”. Swe zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilamowicach wcielając się w powierzone im role, a w świąteczny nastrój wprowadziły nas kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru.

Dyrektor szkoły p. Mariola Dylewska-Mitoraj podziękowała uczniom za występ, a nauczycielom za zaangażowanie. Do podziękowań i życzeń noworocznych dołączył się także proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Morawa oraz burmistrz p. Stanisław Gawlik.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: siostra Kazimiera Szumal- koordynatorka przedsięwzięcia, Alina Kajta Bożek, Justyna Figwer, Edyta Jędrzejko, Ewa Borecka, Mariola Gawlik, Tomasz Stasiak.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

A. Kajta-Bożek, E. Jędrzejko

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika