Jesienne "duszonki" Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki"

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych,
Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
Kojąc w twym sercu, codzienne zgryzoty. (...)
T. Wywrock
i

Każdego roku porą jesienną członkowie Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki" organizują w Fest-Parku wspaniałe duszonki.
W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością wspaniali goście, a byli to burmistrz Marian Trela z żoną Barbarą, dyrektor M-GOK z Wilamowic Aleksander Nowak z żoną Krystyną, sołtys naszej miejscowości Stanisław Peszel z żoną Krystyną, byłe członkinie zespołu, panie z zarządu KGW, oraz gospodarze Fest-Parku Ilona i Stanisław Pudełko.
Pan Stanisław Pudełko zadbał, by aromatyczny i pyszny smak duszonek pozostał w pamięci na długo, a zapach rozchodzący się po okolicy "łaskotał" podniebienia nie tylko nas, ale i sąsiadów.
Przy wspólnym śpiewie, wspaniałym akompaniamencie dwóch akordeonistów pani Urszuli i naszego niezastąpionego pana Stanisława, pysznym jadle i różnorodnych napojach czas upłynął bardzo szybko.

Kierownik Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki" - Cecylia Puzoń

Zdjęcia w galerii M-GOK: