Jubileusz 65-lecia Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca "Wilamowice"

21.09.2013 obchodziliśmy jubileusz 65-lat Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca "Wilamowice". Uroczystości rozpoczęliśmy od wypełnienia ostatniego życzenia naszej założycielki Jadwigi Bilczewskiej - Staneckiej. Przedstawiciele Zespołu zaśpiewali nad jej grobem piosenkę "Przez Wilamowice", którą to właśnie ona stworzyła.

Nastepnie z cmentarza udaliśmy się do naszej siedziby, w celu otwarcia wystawy "Zatańcz Żwawo Chodzonego...", opowiadającej o 65 latach działalności naszego Zespołu.Następnie przyszedł czas udać się na salę, gdzie odbywały się główne uroczystości.Po prezentacjach multimedialnych ukazujących postać Jadwigi Staneckiej, historii Zespołu, oraz archiwalnych wypowiedziach byłych członków, przyszedł czas na premierę "Pierzowca"oraz występ Finałowy. Następnie zaproszeni goście złożyli gratulację na ręce naszej kierowniczki pani Alicji Dusik. Sami członkowie zespołu złożyli podziękowania za jej trud i zaangażowanie, ofiarując jej skromną pamiątkę.Po zakończonej części oficjalnej przyszedł czas na zabawę do późnych godzin wieczornych.

J. Majerska

/Zdjęcia z Jubileuszu: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/jubileusz-65-lecia-zespo-u-regionalnego-pie-ni-i-ta-ca-wilamowice/