Get Adobe Flash player

JUBILEUSZ KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH „STRAŻNICZKI TRADYCJI” W PISARZOWICACH

Wersja do wydruku

W Kole Gospodyń Wiejskich „Strażniczki Tradycji” są już trzy pokolenia. W sierpniu br. stuknęło tej organizacji 90 lat. Uroczyste spotkanie członkiń niestety nie mogło się odbyć w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i podejmowanych w związku z tym kolejnych  środków ostrożności. Ale za trzecim podejściem w końcu udało się.

W dniu 6 grudnia ksiądz proboszcz odprawił Mszę Jubileuszową - dziękczynną w intencji członkiń koła. Członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” przywitali wchodzących do kościoła wiernych pieśnią „Lilio Biała”. Następnie poczty sztandarowe  strażaków i pszczelarzy współpracujących od dziesiątek już lat wprowadziły Zarząd i Komisje Rewizyjną do kościoła. Na ręce ks. proboszcza Janusza Gacka przewodnicząca złożyła uszyte obrusy na ołtarz i pod tabernakulum. Panie złożyły także  kwiaty z podziękowaniem za prawie stuletnią współpracę z księżmi naszej parafii, a od prawie 30 lat z obecnym ks. proboszczem. W pięknym kazaniu ksiądz proboszcz podziękował członkiniom Koła za wszystko co robią dla mieszkańców i parafii Pisarzowice. Podkreślił jak ważna jest dobra współpraca między sobą, bo tylko ona może przynosić pozytywne efekty. Współpraca między organizacjami, ale także współpraca między ludźmi. Można mieć różne zdania, ale zawsze należy szukać tego co łączy, a odrzucać to co może dzielić.
Podczas mszy św. członkowie wspólnie z zebranymi w kościele zaśpiewali „Barkę”, a na zakończenie zaśpiewali hymn Kół Gospodyń Wiejskich z naszego Regionu „Ojcowski Dom”.
Nie zabrakło również akcentu mikołajowego. Jubilatki zaprosiły Mikołaja, by ten częstował obecnych parafian i członkinie Koła słodkościami. Finałem była wspólna fotografia po mszy świętej zrobiona na schodach kościoła.

 

Przewodnicząca KGW-ST
C. Puzoń i St.Peszel

Zdjęcia: T. Łaś

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika