Jubileuszowy XX Festiwal kolęd i pastorałek „Spotkania z kolędą ” im. P. Jakóbca

Świąteczny nastrój nadal trwa, a to dzięki między innymi rozlegającym się śpiewem kolęd w różnych miejscowościach naszego regionu. Za sprawą głównego organizatora Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Spotkania z Kolędą” im. Piotra Jakóbca, którym jest Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz. Bielsko-Biała, śpiew kolęd i pastorałek nie milknie od 28 grudnia 2019 r. i trwać będzie do 26 stycznia 2020 r.

W tym roku kalendarzowym jest to jubileuszowy, już dwudziesty Festiwal „Spotkania z kolędą”. Koncerty odbywają się w Kozach, Bystrej Krakowskiej, Zebrzydowicach, Mazańcowicach, Jaworzu, Bielsku-Białej, Ligocie.Głównie w kościołach, w ośrodkach kultury, w bielskich placówkach pomocy społecznej. Tradycyjnie występują chóry, zespoły regionalne, soliści, kameraliści oraz orkiestry dęte.

Zespół Regionalny „Pisarzowianki”, bierze udział po raz siódmy w Festiwalu. Tym razem zagościł do kościoła parafialnego pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej. Wystąpiły również Chór „Echo” z Zebrzydowic i zespół  „Jasieniczanka” z Jasienicy. Po występach kolędnicy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz dyplom i zostali zaproszeni przez kierownictwo Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” w Bystrej, księdza proboszcza Tadeusza Krzyżaka na poczęstunek i wspólne jeszcze kolędowanie. Wraz z uczestnikami bardzo sympatycznego, skocznego i miłego kolędowania byli także zaproszeni goście.

Wspaniałe w „Spotkaniach z kolędą” jest także to, że organizatorzy nie zapominają o seniorach. Chóry, zespoły występują w Domach Opieki Społecznej.

Zespół „Pisarzowianki” w styczniowe popołudnie zawitał w progach „Domu Nauczyciela” DPS w Bielsku-Białej, by kolędować wspólnie z mieszkańcami, gościem honorowym p.Henrykiem Juszczyk, radnymi Rady Miasta Bielsko-Biała, panią dyrektor DPS Grażyną Tobur-Jasonek i pracownikami. Z zespołem „Pisarzowianki” wystąpił również zespół „Osieczanki” z Osieka. Seniorzy wraz z dyrekcją podziękowali kolędnikom cudowną, ciepłą atmosferą, wspólnym śpiewem kolęd oraz słodkościami.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim organizatorom za wspaniale zorganizowany XX Festiwal Kolęd i Pastorałek „Spotkania z kolędą” im. Piotra Jakóbca.

Organizatorem Festiwalu byli: Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz. Bielsko-Biała, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, GOK w Bystrej „Promyk”, DN-DPS w Bielsku-Białej.

Kierownik ZR”Pisarzowianki”- C. Puzoń