Get Adobe Flash player

KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU W WILAMOWICACH

Wersja do wydruku

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się od dawna wyczekiwany KARNAWAŁOWY BAL MALUCHA. Dnia 30 stycznia 2019 r. nasi milusińscy przeszli z przedszkola do pobliskiego budynku OSP w Wilamowicach, aby uczestniczyć w środowiskowym balu karnawałowym. Środowiskowym, ponieważ wzięły w nim również udział dzieci, które na co dzień nie uczęszczają do naszej placówki. Pomysłowość rodziców w przygotowaniu strojów dla małych tancerzy nie miała granic. Na balu obok księżniczek, strażaków, szeryfów, policjantów czy piratów pojawiły się też postaci z baśni- Syrenka, Czerwony Kapturek, wróżki, a nawet Hrabia Drakula. Po prezentacji kostiumów rozpoczęła się zabawa. Wszyscy mali tancerze chętnie bawili się przy wesołej, rytmicznej muzyce, a zabawę poprowadzili profesjonalni wodzireje ze studia AR-TE z Krakowa. Bal nawiązywał tematycznie do afrykańskich klimatów. Dzieci uczestniczyły w nauce układów choreograficznych, w odgadywaniu odgłosów jakie wydają dzikie zwierzęta żyjące w Afryce i w sesji fotograficznej. Na bieżąco były częstowane słodkimi niespodziankami, a pragnienie ugasili soczkami owocowymi.
Wszyscy bawiliśmy się doskonale i mamy nadzieję, że również za rok uda nam się powtórzyć tak udaną imprezę. Dzieci wracały do domów w doskonałych humorach.
Kilka dni później po raz kolejny nadarzyła się okazja do wspólnej zabawy ponieważ 4 lutego nasze przedszkole odwiedziła grupa METRUM-FORTE, która zaprezentowała przeboje nawiązujące tematyką do zimy i karnawału. Dzieci wraz z artystami wesoło śpiewały znane wszystkim piosenki ,,Zima, zima" czy ,,Pada śnieg". Chętnie też rzucały styropianowymi kulami do śniegowego bałwanka. Punktem kulminacyjnym audycji muzycznej były polskie i światowe hity, przy których przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Takie właśnie imprezy jak bale czy audycje muzyczne służą wytwarzaniu między dziećmi szczególnej więzi, wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń, które będą im towarzyszyć jeszcze przez długi czas.

Teresa Rozmus- Kacorzyk, Edyta Jędrzejko


Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika