Kolejny projekt polsko-słowacki realizowany przez Ośrodek Kultury

W dniach 15-16 czerwca artyści z terenu naszej gminy wraz z dziećmi, które brały udział w warsztatach malarskich, organizowanych przez ośrodek kultury udały się do Rajeckich Teplic. Celem wyjazdu była organizacja pleneru malarskiego i warsztatów fotograficznych oraz wystawy malarstwa i rzeźby naszych lokalnych twórców.

Oprócz dwóch dni wytężonej pracy znalazł się czas wolny na zwiedzenie Rajeckiej Doliny oraz jej atrakcji turystycznych i zabytków. Wyjazd prawie 50-osobowej grupy do naszych południowych sąsiadów oraz zakup potrzebnych materiałów do przeprowadzenia warsztatów to jedno z sześciu działań realizowanych w ramach projektu „Poznajmy się bliżej, spotkania polsko-słowackie” .

relacja fotograficzna pod adresem:

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 oraz z budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.