Get Adobe Flash player

Koncert dla Pól Nadziei „Kolędujmy dla Hospicjum"

Wersja do wydruku

„Pola Nadziei” to program skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na raka. Odbywa się on każdego roku w dwóch częściach. Jesienią sadzimy cebulki żonkili – to one właśnie tworzą Pola Nadziei. Następnie, rozpoczyna się druga część akcji, która obejmuje m.in. kwesty na rzecz osób chorych na raka, koncerty charytatywne oraz akcje medialne i edukacyjne.

Sadząc żonkilowe Pola Nadziei, myślimy w sposób szczególnie właśnie o ludziach umierających na raka. O jakiej więc nadziei mówimy w ich przypadku? Żonkilowe pola mają przypomnieć, że życie ziemskie tych chorych – choć już krótkie – jest życiem w pełni, tak jak każdego innego. To nadzieja, że zarówno chorzy, jak i my, potrafimy to dostrzec i zrozumieć. sami. Taki jest cel – dostrzec wartość życia ludzkiego w każdym, szczególnie w chorych zbliżających się do kresu swych dni.
Nasz Zespół Szkół już drugi raz włączył się w tą charytatywną akcję. 18 stycznia 2015 r. w Sanktuarium w Wilamowicach odbyły się uroczyste koncerty „Kolędujmy dla Hospicjum”, w którym wzięli udział uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Wyśpiewane radosnym tonie kolędy te tradycyjne - „Oj maluśki, maluśki” czy „Świeć gwiazdeczko”, ale w nowych aranżacjach, zostały przyjęte gromkimi brawami. Występy solistów i całej grupy zrobiły wielkie wrażenie na słuchaczach. „Gwoździem programu” była druga część koncertu w którym podkład muzyczny odegrany na akordeonie był tłem dla kolęd w języku wilamowskim. Uczniowie naszej Zespołu Szkół i absolwenci ze Stowarzyszenia Wilamowianie ubrani w tradycyjne wilamowskie stroje byli barwną atrakcją.
Dopełnieniem występu była prezentacja multimedialna przedstawiająca zdjęcia oraz sentencje związane z życiem, przemijaniem, kruchością naszego istnienia. Można było też zobaczyć obecny stan Hospicjum w Bielsku-Białej i postępy w budowie.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tej akcji: księdzu proboszczowi Michałowi Bogucie, p. Beacie Biesik, p. Beacie Bartosz, p. Marioli Gawlik, p. Tomaszowi Stasiakowi, p. Irenie Grzybowskiej, p. Elżbiecie Danek, p. Ewie Kubik.
Szczególnie podziękowanie kierujemy w stronę GS Samopomoc Chłopska w Wilamowicach za dar w postaci poczęstunku dla dzieci pomiędzy występami.

To dzięki ludziom bezinteresownym, wielkiego serca możemy działać!
Dziękujemy gorąco wszystkim parafianom, którzy hojnie wsparli naszą akcję i oklaskiwali dzieci dodając im otuchy! To dzięki Państwu na konto Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej trafiło aż 2.180 zł.

Koordynatorki akcji w Zespole Szkół w Wilamowicach:
Paulina Tatoń-Praciak
Barbara Nawrocka

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika