Get Adobe Flash player

Konkurs Biblijny w Zespole Szkół w Wilamowicach

Wersja do wydruku

21 kwietnia br. w Zespole Szkół w Wilamowicach odbył się finał Konkursu Biblijnego. Wzięło w nim udział 60-ciu uczestników z pięciu diecezji: bielsko-żywieckiej, katowickiej, częstochowskiej, sosnowieckiej i gliwickiej.  

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.30. Uczestnicy po wylosowaniu numerku zajęli miejsca.  Pod okiem komisji wypełniali  test wcześniej przygotowany przez organizatorów.  W tym czasie opiekunowie  zostali ugoszczeni kawą i ciastkiem  przez naszą parafię w salkach katechetycznych.  Po zakończonym teście o godz. 12.00 wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego, której liturgię przygotowała młodzież naszej szkoły. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udaliśmy się na obiad do pobliskiej restauracji „Rogowa”.

Następnie spotkaliśmy się w szkole na ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród. W tym wydarzeniu uczestniczyli ks. Bp Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, ks. Marek Studencki – dyrektor Wydziału Katechetycznego, p. Jacek Szczotka – zastępca kuratora delegatury śląskiej oraz nasz burmistrz p. Marian Trela. Pierwsze miejsce zajęła Teresa Gandor z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zabrza Mikulczyce, z diecezji gliwickiej zdobywając 54 pkt. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Jasiak z Salezjańskiego Zespołu Szkół z Zabrza Helenka, z diecezji gliwickiej uzyskując 52 pkt. Trzecie miejsce  przypadło Bogdanowi Kucharskiemu z SP22 z Jaworzna. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników, jak również wszystkim uczestnikom konkursu.

Celem Konkursu Biblijnego jest zachęta  do czytania i pogłębiania wiedzy zawartej w Piśmie Świętym, a tym samym kształtowanie ludzkiej osobowości.

Ks. Dariusz Ludwin

Zdjęcia ze strony Zespołu Szkół w Wilamowicach, więcej w linku poniżej:
http://zswilamowice.szkolnastrona.pl/sp/a,246,konkurs-biblijny-w-zespole-szkol-w-wilamowicach

 

Kolejne zdjęcia można znaleźć również na stronie Gościa Niedzielnego w artykule p. Aliny Świeży-Sobel: 
https://bielsko.gosc.pl/gal/spis/7492721.Wojewodzki-Konkurs-Biblijny-w-Wilamowicach

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika