Get Adobe Flash player

Konkurs fotograficzny #mojeHecznarowice #mojamałaojczyzna

Wersja do wydruku

„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie”.

Słowa Stanisława Jachowicza, XIX-wiecznego bajkopisarza i pedagoga wydają się, szczególnie w obecnym czasie, niezwykle aktualne. Epidemia koronawirusa paradoksalnie sprawiła, że uważniej rozejrzeliśmy się wokół siebie. Zaczęliśmy doceniać to, co najbliższe, na wyciągnięcie ręki. Nasz dom, otaczający go ogród, łąkę za domem, pole, bliski sercu las, pobliski staw czy rzeczkę. A wszystko to na tle malowniczych Beskidów. To nasze Hecznarowice, nasza mała ojczyzna.

Aby zwrócić uwagę na jej piękno, ogłoszono adresowany do wszystkich niezależnie od wieku i umiejętności konkurs fotograficzny pod hasłem #mojeHecznarowice #mojamałaojczyzna. Jego celem było ukazanie krajobrazu i niepowtarzalnego klimatu naszej miejscowości. Czy to się udało? Sądząc po zainteresowaniu i ilości prac, jakie otrzymaliśmy, tak.

Jury konkursowe złożone z przedstawicieli Wydawnictwa Buffi – oficyny wydającej albumy fotograficzne, wydawcy m.in. publikacji o Hecznarowicach – nie miało łatwego zadania.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Otylia Pytlak

II miejsce – Wojciech Suski

III miejsce ex aequo – Martyna Wójcik, Katarzyna Kwiczala

Nagroda dla najmłodszego uczestnika – Aleksander Danek

Nagrody za udział w konkursie:

Anna Kania

Zofia Kolber

Anna Łysień

Dawid Mikolaszek

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu! Udowodnili, że umieją patrzeć, dostrzegać urodę naszej małej ojczyzny – Hecznarowic i jeszcze utrwalać ją w niebanalny sposób. Nagrody książkowe (albumy fotograficzne) dla laureatów i uczestników ufundowali Wydawnictwo Buffi i sołtys Hecznarowic Beata Nycz. Oceńcie Państwo sami wyniki ich fotograficznych wypraw po najbliższej okolicy.

Beata Nycz

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika