Konkurs recytatorski „Sztuka słowa - sercem i uśmiechem”

15.01.2016 roku w bibliotece  ZSP w Hecznarowicach jak co roku odbyła się już 9 edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, była p. Maryla Pająk - bibliotekarz. W konkursie wzięło udział 19 recytatorów z klas I-V.

Publiczność wspierała recytatorów gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i pięknie zaprezentowane. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Beata Gąszcz - dyrektor szkoły, p. Małgorzata Pilch - polonistka, p. Rozalia Wieczorek - polonistka, p. Magdalena Żmudka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Anna Pyrda. Jury oceniało interpretację wygłaszanych z pamięci wierszy, kulturę słowa oraz  dobór odpowiedniego dla wieku repertuaru. Każdy z członków jury miał arkusz, na którym oceniał w skali 1-5. Po zsumowaniu punktów wszystkich uczestników wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentowali szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 11 marca 2016 w Pałacu w Kozach.
Ex aequo 3 pierwsze miejsca zajęli: Lena Bies kl. III, Jan Pilch kl. II b, Aleksandra Buda kl. II a. Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Mleczko kl. V b, Sara Antończyk kl. Ib. Dla laureatów oraz wszystkich uczestników konkursu przygotowano dyplomy i nagrody książkowe.

Bibliotekarz M.P.