Konkurs “Wilamowice - kolor, energia, tradycja” w ramach Wilamowskich Śmiergustów 2023

W ramach Wilamowskich Śmiergustów 2023 zorganizowaliśmy konkurs w kategorii plastyczno-kulturalnej "Wilamowice - kolor, energia, tradycja", którego głównym tematem było zaprojektowanie i stworzenie najciekawszego stroju śmierguśnika wilamowskiego.

Naszym celem - w ramach tego przedsięwzięcia - było zainspirowanie uczestników do popularyzowania twórczości regionalnej i plastycznej, rozwijanie wrażliwości oraz twórczej kreatywności wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wasze wizje i pomysły przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Pokazaliście niebywały koloryt, energię - a co istotne - element naszej wilamowskiej tradycji - stroje śmierguśnickie!

_______________________

Konkurs dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023 na realizację zadania WILAMOWSKIE ŚMIERGUSTY 2023 - święto lokalnej kultury ludowej.

NCK_0.jpg

image0.jpeg