Get Adobe Flash player

"Laboratoria przyszłości w szkołach Gminy Wilamowice"

Wersja do wydruku

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Hecznarowicach 15.11.2022 r. odbyła się pokazowa lekcja biologii w ramach reklamy rządowego projektu doposażania w pomoce naukowe polskich szkół „Laboratoria przyszłości”. W lekcji pokazowej uczestniczył burmistrz Gminy Wilamowice pan Marian Trela. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych w naszej gminie, panie: Lidia Dziubek (SP w Pisarzowicach), Mariola Mitoraj (ZS w Wilamowicach), Dorota Ćwiertnia (ZSP w Starej Wsi).  Zakład Obsługi Szkół i Przedszkoli reprezentowała pani kierownik Katarzyna Paszkowska, a Radę Rodziców SP w Hecznarowicach pani przewodnicząca Magdalena Dyrcz oraz pani Agnieszka Ligęza i pan Szymon Zygma.

Tematem lekcji był: Układ krążenia, choroby, objawy, profilaktyka. Na zajęciach wykorzystano technologię wirtualnej rzeczywistości. Nauczycielem prowadzącym zajęcia była pani Dorota Rubys (nauczycielka biologii), która wraz z uczniami klasy VII przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowych pomocy naukowych zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Program ten objął wszystkie szkoły Gminy Wilamowice.
Zaproszeni goście i uczniowie za pomocą specjalnych okularów mogli  „podróżować” tętnicami i żyłami w naszym krwioobiegu, a także „zobaczyć”  serce człowieka w pracy. Wirtualna rzeczywistość daje wiele możliwości, by pomóc uczniom zrozumieć świat wokół nich bez potrzeby opuszczania szkolnej ławki. Pod koniec zajęć dwóch uczniów klasy VIII Szymon Matejko i Maksymilian Kacorzyk zaprezentowali swoje prace wydrukowane za pomocą drukarek 3d.

Potrzeba doposażenia szkół podstawach w pomoce naukowe i sprzęt to konsekwencja reformy likwidującej w naszym systemie edukacji gimnazja. Nauczyciele i dyrektorzy wierzą, że to dopiero początek procesu doposażania szkół, ponieważ potrzeby są bardzo duże, a w budżetach placówek oświatowych na „takie zakupy” brakuje środków i tylko programy rządowe mogą je zapewnić.

Dyrektor ZSP w Hecznarowicach
Maciej Żarski

 

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika