Miłośnicy i znawcy literatury zawitali do Wilamowic

W czwartek 11 października do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach zjechali poeci, pisarze, tłumacze, krytycy  i znawcy literatury ze Słowacji, Bułgarii, Czech, Anglii, Rosji, Włoch i Indii.

Wszystko za sprawą 6 Festiwalu Poezji Słowiańskiej Czechowice - Dziedzice 2018, którego otwarcie miało miejsce w Wilamowicach. Zebranych gości powitał Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach Aleksander Nowak wspólnie z Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Miasta Wilamowice „Wilamowianie” Justyną Majerską-Sznajder. Po zaprezentowaniu poezji odbył się koncert Janusza Kohuta – kompozytora i pianisty pochodzącego z Bielska-Białej. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, integruje i zrzesza poetów z wielu kultur i krajów. Poza naszym miasteczkiem pisarze przez 3 dni odwiedzili takie miasta jak Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała i Tychy, w których odbywało się wiele ciekawych wydarzeń.

Organizatorami festiwalu odbywającego się w dniach 11-14 października byli Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział w Bielsku-Białej. Głównym organizatorem wydarzenia był Ryszard Grajek – poeta, animator kultury, Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich. Współorganizatorem festiwalu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

MJ