Get Adobe Flash player

Mistrzostwa Gminy Wilamowice w lekkiej atletyce

Wersja do wydruku

29 kwietnia 2022 roku, na stadionach w Hecznarowicach i Wilamowicach rozegrane zostały drużynowe zawody lekkoatletyczne o mistrzostwo naszej gminy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W „drużynówce” rywalizacja odbywa się w biegach na dystansach 1000, 600, 300 i 100 metrów oraz w rzucie oszczepem, pchnięciu kulą i skoku w dal. Drużyna może liczyć maksymalnie 16 zawodniczek bądź zawodników, każdy zawodnik ma prawo startu w jednej konkurencji, a do punktacji końcowej branych jest pod uwagę 12 najlepszych wyników. Rezultaty uzyskane przez startujących przeliczane są na punkty według specjalnych tabel.

Niestety, z uwagi na dwuletni „rozbrat” z zajęciami sportowymi w szkole w ramach WF-u czy SKS-ów do zawodów swoje drużyny wystawiły jedynie szkoły z Hecznarowic, Starej Wsi i Wilamowic, wszystkie w kategorii chłopców.

Zmagania rozpoczęły biegi na 1000 i 300 metrów, po nich konkurs rzutu oszczepem. Te konkurencje rozegrano w Hecznarowicach, z uwagi na potrzebną do ich przeprowadzenia bieżnię, a po nich uczestnicy przejechali na stadion do Wilamowic. Tutaj na tartanowej bieżni rywalizowano w sprincie na 100 metrów. Na rzutni przeprowadzono pchnięciu kulą a całe zawody zakończył konkurs skoku w dal.

Klasyfikacja końcowa zawodów drużynowych o mistrzostwo gminy Wilamowice w LA:

  1. SP Wilamowice - 959 punktów
  2. SP Hecznarowice - 578 punktów
  3. SP Stara Wieś - 491 punktów

Szkoła Podstawowa z Wilamowic reprezentować będzie naszą gminę w finale powiatu bielskiego. Wszystkim startującym uczniom jak również ich opiekunom - nauczycielom wychowania fizycznego, gratulujemy uzyskanych wyników!

Zdjęcia w galerii M-GOK: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/mistrzostwa-gminy-wilamowice-w-lekkiej-atletyce

Szymon Szymański, organizator sportu szkolnego gminy Wilamowice

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika