Get Adobe Flash player

NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przybywają do naszej szkoły wyjątkowi goście - podopieczni Fundacji „KRZYŻ DZIECKA”. Nie inaczej było i w tym roku: 21. grudnia 2017 r., o godzinie 10:00, w świątecznie udekorowanej hali zebrali się podopieczni Fundacji, zarząd Fundacji oraz zaproszeni goście: Pan Stanisław Nycz, Pan Stanisław Peszel, a także Dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele i uczniowie. Spotkali się, aby po raz kolejny wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, decydujących się po bezowocnych poszukiwaniach na nocleg w stajence.

Przedstawienie jasełkowe, które z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, przygotowała Pani Milena Kozłowska oraz Pani Gabriela  Gacek. Wolontariusze, wraz z uczniami z klas 4 przygotowali spotkanie przy stole. Była to wspaniała okazja do wspólnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu kolęd. Do podopiecznych Fundacji przybyły także i tego dnia aniołki, rozdając prezenty.
Korzystając więc z okazji, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować aniołka dla podopiecznych oraz przygotować paczki świąteczne dla dzieci z naszej miejscowości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych uczniów, kupujących ciasta podczas szkolnego kiermaszu, dziękujemy również mamom, które szyły i zorganizowały wypełnienie do poduszek.  Wyrazy wdzięczności i słowa podzięki składamy także Państwu Agnieszce i Wojciechowi Tremblom, Państwu Jadwidze i Konradowi Kobielusom, Firmie ENEL projekt, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu prezentów, okazując przy tym swoje ogromne serca i bezinteresowność.
Warto wspomnieć, iż 21. grudnia 2017 roku odbyło się również spotkanie  uczniów  klas 2 i 3 gimnazjum z Panem Stanisławem Wandzlem, podopiecznym  Fundacji „Krzyż Dziecka”, który w wyniku wypadku utracił władzę w ciele. Opowiadał on naszej młodzieży nie tylko o codziennych zmaganiach z niepełnosprawnością, ale także pokazał, jak swoim działaniem możemy pomóc osobie niepełnosprawnej. Bardzo istotną sprawą dla naszego Gościa było ukazanie, że niepełnosprawność nie oznacza zamknięcia w czterech ścianach. Pan Stanisław uświadomił naszym uczniom, że osoby niepełnosprawne także mają marzenia i cele w życiu. Opowiadał również o bliskich jego sercu pasjach – żeglarstwie, kajakarstwie i nurkowaniu. Powiedział, iż pomimo niepełnosprawności fizycznej, nadal czynnie uprawia sport. Ponadto posiada większe samozaparcie w dążeniu do wyznaczonych celów niż niejeden z nas, ponieważ doskonale wie, ile wysiłku go to kosztuje. Wspomniał także, że znany jest mu smak zwycięstwa. Dziękujemy naszemu Gościowi, że zechciał odwiedzić naszą szkołę i podzielić się swoją wielką energią oraz pasją życia. Dzięki takim ludziom patrzymy na otaczający świat zupełnie inaczej – z większą otwartością, ale też tolerancją.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu:
Agnieszka Kania, Joanna Przybylska - Pal

Zdjęcia: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/niepe-nosprawni-s-w-r-d-nas