Noworoczne spotkanie integracyjne w Pisarzowicach

Pięknym zwyczajem w Pisarzowicach jest fakt, że z początkiem każdego Nowego Roku na uroczystej kolacji członkowie Rady Sołeckiej spotykają się w gronie tych osób, które mają decydujący wpływ na to co się dzieje w Pisarzowicach i jak się żyje mieszkańcom miejscowości. Tegoroczne spotkanie odbyło się w środowy wieczór, w dzień Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli, a rozpoczął go specjalną pastorałką Zespół Regionalny „Pisarzowianki”.

Sala w Wiejskim Domu Kultury odświętnie udekorowana stwarzała nastrój i magię nadal trwających świąt bożonarodzeniowych, a śpiew wraz z zespołem wszystkich szacownych gości potęgował i emanował atmosferą wzajemnej życzliwości.
Wszystkich zgromadzonych przywitał sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Gminy Wilamowice Marian Trela z żoną Barbarą, ks. Proboszcz Janusz Gacek, Radni Powiatu pani Dorota Nikiel i pan Jerzy Kubik , Radni Rady Miejskiej Wilamowic i rady sołeckiej Pisarzowic, dyrektorzy szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola, prezesi wszystkich dziewięciu organizacji społecznych działających w Pisarzowicach.
Spotkanie to było okazją do podsumowania roku 2015, który dla Pisarzowic był rokiem pomyślnym. Sołtys omówił krótko wszystkie realizowane zadania i podkreślił, że bardzo udany był „finisz” bo większość zadań realizowana była w IV kwartale. Podkreślił także, że wiele dobrego działo się w parafii, w oświacie, kulturze a także w działalności każdej z reprezentowanych na spotkaniu organizacji społecznych. Podziękował też wszystkim obecnym za trud i wysiłek oraz zaangażowanie. Za wszelkie dobro, którego doświadcza nasze sołectwo i jakiego doświadczają nasi mieszkańcy.
Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz Janusz Gacek, który również serdecznie wszystkim podziękował jednocześnie podkreślając zasługi sołtysa w budowaniu tej dobrej atmosfery i integracji w naszej lokalnej społeczności.
Głos także zabrał Burmistrz pan Marian Trela i Radny Powiatu pan Jerzy Kubik. Obaj panowie serdecznie dziękowali za współpracę w 2015 r. i życzyli wszystkim zdrowia, szczęścia, oraz wytrwałości i konsekwencji w tym co robimy.
Po tych wystąpieniach z przepięknym koncertem nowych pastorałek przy akompaniamencie pana Stanisława Olearczyka wystąpił zespół „Pisarzowianki” wzmocniony młodymi kolędnikami - uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w Pisarzowicach oraz w Kętach.

(…) Niech Rok 2016
niesie blask Bożej chwały, Bożej łaski,
a blask gwiazdy betlejemskiej
świeci wśród wędrówki ziemskiej

Całość tego noworocznego spotkania dopieszczona była potrawami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach.

Członek RS Puzoń Cecylia oraz Sołtys Stanisław Peszel

Zdjęcia: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/noworoczne-spotkanie-integracyjne-w-pisarzowicach