Get Adobe Flash player

Noworoczne spotkanie integracyjne w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

Pięknym zwyczajem w Pisarzowicach od wielu już lat jest fakt, że z początkiem każdego Nowego Roku na uroczystej kolacji członkowie Rady Sołeckiej spotykają się w gronie tych osób, które mają decydujący wpływ na to, co się w Pisarzowicach dzieje i jak się żyje naszym mieszkańcom.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotni wieczór, w przeddzień Objawienia Pańskiego - w Święto Trzech Króli, a rozpoczął go specjalną pastorałką Zespół Regionalny „Pisarzowianki”:

 „Uśmiechnęła się kolęda, a my razem z nią
Matka Boska i Dzieciątko będą mieli dom
Wejdą razem z tą kolędą w nasz rodzinny krąg
I już nigdy i już nigdy nie odejdą stąd…”

Sala udostępniona przez pisarzowickich strażaków odświętnie udekorowana stwarzała nastrój i magię nadal trwających świąt bożonarodzeniowych. Śpiew wraz z zespołem wszystkich szacownych gości potęgował i emanował  atmosferą wzajemnej życzliwości.

Wszystkich zgromadzonych przywitał sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Wilamowic Marian Trela, ks. Proboszcz Janusz Gacek, Radna Powiatu pani Dorota Nikiel, Radni Rady Miejskiej Wilamowic i Rady Sołeckiej Pisarzowic, wicedyrektor szkoły podstawowej i dyrektor przedszkola, prezesi wszystkich organizacji społecznych działających w Pisarzowicach.

Spotkanie to było okazją do podsumowania roku 2018, który dla Pisarzowic był rokiem pomyślnym. Sołtys omówił krótko wszystkie realizowane zadania. Podkreślił także, że wiele dobrego działo się w parafii, w oświacie, kulturze, a także w działalności każdej z reprezentowanych na spotkaniu organizacji społecznych. Podziękował też wszystkim obecnym za trud i wysiłek oraz zaangażowanie, za wszelkie dobro, którego doświadcza nasze sołectwo i jakiego doświadczają nasi mieszkańcy.

Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz Janusz Gacek, który również serdecznie wszystkim podziękował, jednocześnie podkreślając zasługi sołtysa w budowaniu tej dobrej atmosfery i integracji w naszej lokalnej społeczności.

Głos także zabrał Burmistrz pan Marian Trela i Radna Powiatu pani Dorota Nikiel, dziękując za współpracę w 2018 r. życząc wszystkim zdrowia, szczęścia oraz wytrwałości i konsekwencji w tym co robimy.

Po tych wystąpieniach z przepięknym koncertem nowych pastorałek przy akompaniamencie pana Stanisława Olearczyka, wystąpił Zespół Regionalny „Pisarzowianki”. Swoim krótkim koncertem zaszczyciła zgromadzonych również orkiestra działająca przy OSP z Pisarzowic.

Tradycyjnie też całość noworocznego spotkania dopieszczona była potrawami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich- Strażniczki Tradycji w Pisarzowicach.

 Członek R.S. Puzoń Cecylia
Sołtys Stanisław Peszel

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika