Get Adobe Flash player

NOWOROCZNE SPOTKANIE KOŁA PLASTYKÓW IMIENIA HONORATY MYNARSKIEJ

Wersja do wydruku

W niedzielę w sali WDK Pisarzowice po raz kolejny spotkali się plastycy z naszej gminy kierowani przez pana Władysława Carbola – radnego z Pisarzowic i prawdziwego propagatora sztuki w Gminie Wilamowice.

Tym razem plastycy – plastyczki przybyli z osobami towarzyszącymi na wspólną zabawę. Na stole zaś królowały własne wypieki i słodycze. W spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz dyrektor M-GOK Aleksander Nowak. Goście pogratulowali sukcesów naszym plastykom i przedstawili plany związane z pomocą artystom.

Największą radość naszych artystów wzbudziła informacja Burmistrza o przystąpieniu do oczekiwanej od wielu lat przebudowy i modernizacji WDK Pisarzowice. Znajdzie się tam bowiem także pracownia plastyczna i ceramiki z prawdziwego zdarzenia.

Dyrektor M-GOK poinformował o działaniach związanych z przygotowaniem pleneru malarskiego polsko-węgierskiego, wystawy „Żyjemy nad stawami” i podziękował za dotychczasową pracę obiecując dalszą opiekę nad stale powiększającą się grupą.

A później to już była wspaniała zabawa. Jak to u artystów - pełna niespodzianek i humoru.

A.N.