Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Stefana Wojtyłki w Starej Wsi

Kiedy Jan Zamoyski ufundował w 1600 roku Akademię Zamojską, wypowiedział znamienne słowa: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Słowa te aktualne są również dzisiaj. Od pokoleń młodzież uczęszczająca do SP w Starej Wsi wychowywana jest w duchu umiłowania Ojczyzny, patriotyzmu, gotowości do poświęceń i poczucia obowiązku. Rzecz jasna takie postawy od najmłodszych lat krzewią w ich sercach rodzice. Wychowanie i kulturę dzieci wynoszą przede wszystkim z rodzinnych domów, a szkoła we współpracy z rodzicami te postawy umacnia.

10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Do tej pory robiliśmy to na hali gimnastycznej w budynku szkoły. Tym razem łączyliśmy się za pośrednictwem platformy edukacyjnej, z której korzystamy na co dzień podczas zdalnego nauczania.

Zaangażowanie w dodatkowe działania zawsze cechowało naszych uczniów. Nawet teraz podczas zdalnego nauczania stanęli na wysokości zadania i perfekcyjnie przygotowali oraz zaprezentowali ciekawy program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli: p. A. Mikołajczyk, E. Rochowiak i E. Drewniak. Wiersze, krótki rys historyczny wprowadzają w nastrój zadumy. Z kolei pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chór ubogacają cały występ. Dodatkowo na uwagę zasługuje ciekawa forma prezentacji. Tradycyjna akademia nie mogła mieć miejsca, stąd taka propozycja na uczczenie 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oczywiście taka forma obchodów nie mogłaby się udać bez wsparcia rodziców występujących dzieci, za co serdecznie im dziękujemy.

mgr Edyta Drewniak
mgr Agata Mikołajczyk
mgr Elżbieta Rochowiak

Link do opisywanej akademii można pobrać tutaj: