Get Adobe Flash player

Obchody Święta Niepodległości w Dankowicach

Wersja do wydruku

10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, uczciliśmy je w szczególny sposób wyrażając swą pamięć, wdzięczność i przywiązanie. Na apelu pani dyrektor przywitała odświętnie ubranych uczniów, zaznaczając jak dużą rangę ma wolność Naszej Ojczyzny.

Po wprowadzeniu o 11:11 odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski, tym samym włączając się do corocznej akcji "Niepodległa do Hymnu". Następnie uczniowie klas 7 wraz z Samorządem Uczniowskim, pod kierunkiem pani Iwony Handzlik przygotowali wymowny program artystyczny. Klasa 4 zaśpiewała "Kocham Cię Polsko", a wisienką na torcie był występ taneczny uczniów klas 8 pod kierunkiem pani Agnieszki Ślósarczyk. Kilka dni trwało tworzenie dekoracji, które pani dyrektor i pani Agnieszka Berezowska wraz z uczniami przygotowywały na zajęciach lekcyjnych z uczniami.

Po szkolnych korytarzach przechadzały się ważne osobistości Naszego kraju-to uczniowie klasy 7 i 8 przebrani za postacie, które wywarły ogromne znaczenie w historii Naszej polskości. Byli to między innymi: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie, Fryderyk Chopin, Józef Piłsudski i królowa Jadwiga.

 

"Granice dobra nie leżą między Państwami, a w człowieku" ks. Mieczysław Augustynowicz

W dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Dankowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny poprzedzona modlitwą różańcową. Po zakończeniu mszy świętej i uroczystym odśpiewaniu Roty, zebraliśmy się pod Obeliskiem, aby złożyć hołd poległym za Ojczyznę i wyrazić wdzięczność za 103 lata Niepodległej.

Dowody uznania i pamięci składali kolejno: dyrektor Szkoły Podstawowej w Dankowicach pani Dorota Foltan wraz z przedstawicielami nauczycieli i uczniów, przedstawiciel sołtysa, Rady Sołeckiej i Rady Miejskiej - pan Stanisław Faruga, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Dankowic – kwiaty złożył wicestarosta bielski pan Andrzej Kamiński wraz z przedstawicielami Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Dankowic oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Dankowicach pani Aniela Stańko i pani Helena Faruga wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Kaniówka, którego reprezentantami byli pani Jadwiga Piłot i pan Tadeusz Kozieł.

Kamila Borys

 

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/obchody-wi-ta-niepodleg-o-ci-w-dankowicach

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika