Otwarcie Gminnego Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach

Przedstawiamy fotorelację z otwarcia i poświęcenia Gminnego Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach działającego przy M-GOK Wilamowice, które miało miejsce 15 września 2020 roku.

W czasie obowiązujących obostrzeń epidemicznych uroczystość miała skromny charakter. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Wilamowic Marian Trela. Budynek GCDT (wraz z filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilamowicach) poświęcił proboszcz parafii św. Marcina w Pisarzowicach ks. Kanonik Janusz Gacek. W otwarciu udział wzięli Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wilamowicach Stanisława Kudłacik wraz z radnymi, osoby bezpośrednio realizujące i nadzorujące modernizację budynku oraz Ci, którzy w sposób szczególny poprzez zaangażowanie, serdeczność, bezinteresowną pomoc i profesjonalizm zawodowy wpłynęli na powodzenie tej inwestycji.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Bielska" oraz wsparciu Gminy Wilamowice w budynku powstały nowoczesne, komfortowo wyposażone sale do zajęć, pracownie i sala widowiskowa, w których od października rozpoczną się długo wyczekiwane przez wszystkich zainteresowanych warsztaty, zajęcia i kursy.

Kierownik GCDT Pisarzowice
Urszula Kucharska

GALERIA https://mgok.wilamowice.pl/tresc/otwarcie-gminnego-centrum-dzia-tw-rczych-w-pisarzowicach
Autorki zdjęć: Cecylia Puzoń, Gabriela Ryszka, Anna Klimczak