Get Adobe Flash player

OTWARCIE ZIELONEJ PRACOWNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ABP JÓZEFA BILEWSKIEGO W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W WILAMOWICACH

Wersja do wydruku

 

397469569_702762728555430_3477467924547776318_n.jpg

Dnia 13 października 2023 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowopowstałej Zielonej Pracowni w naszej szkole.

Pani Dyrektor Mariola Dylewska-Mitoraj przywitała zaproszonych gości, wśród których byli: Burmistrz Wilamowic - Marian Trela, Kierownik Zespołu Ochrony Przyrody-Ewa Cofała, Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Wilamowicach - Katarzyna Paszkowska,  Dyrektorzy Szkół Gminy Wilamowice, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.

Zaproszeni goście udali się do Zielonej Pracowni, którą oficjalnie otworzono, przecinając wstęgę. Sala wyposażona została w nowoczesny sprzęt, z którego uczniowie będą mogli aktywnie korzystać. Kolejnym punktem uroczystości było przeprowadzenie przez uczniów klasy Vb zajęć pokazowych pod okiem nauczycielki geografii p. Kingi Gołąb, która jest koordynatorem projektu, a także głównym pomysłodawcą realizowanego programu, pt. Misja Ziemia.

Celem przedsięwzięcia  było stworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk geograficzno-przyrodniczych. Program Misja Ziemia został podzielony na siedem modułów. Pierwszy to wprowadzenie, w którym uczniowie mają poznać źródła informacji o swoim regionie, opanować sztukę posługiwania się przyrządami służącymi do pomiarów i obserwacji przyrody oraz nauczyć się orientacji w terenie. W kolejnych modułach dzieci i młodzież poznają najbliższą okolicę – miejsce, w którym żyjemy. Ponadto zapoznają się z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi oraz dokonają wszechstronnych badań, m.in. powietrza, gleby oraz wody. Uczestniczenie w zajęciach pozwoli uczniom na samorealizację, poszerzanie wiedzy o własnym regionie, łączenie teorii z praktyką oraz odkrywanie tajemnic przyrody poprzez obserwacje i eksperymenty.

Druga część spotkania rozpoczęła się od uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Połączenie obchodów pozwoliło na szczególne  podkreślenie znaczenia edukacji i podnoszenie jej jakości.

Po wprowdzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor Mariola Dylewska-Mitoraj. W przemówieniu podkreśliła, iż nauka jest niekończącą się podróżą, a najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie. Zwróciła również uwagę na rolę nauczyciela jako osoby, która widzi w każdym dziecku wyjątkowość i zachęca do rozwijania indywidualnych talentów. Trud i praca nauczycieli doceniana jest dopiero po latach, kiedy uczniowie nabierają życiowych doświadczeń.

Następnie przemawiał Burmistrz Wilamowic p. Marian Trela przekazując wyrazy uznania nauczycielom oraz wspominając o inwestycjach poczynionych w ostatnich miesiącach, które znacząco zmieniły wizerunek i funkcjonowanie szkoły. 

W kolejnej części uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne oraz teatralne. Pod kierunkiem p. Marioli Gawlik występ otworzyli młodzi muzycy, wykonując na akordeonie, gitarze i flecie poprzecznym utwory klasyczne oraz współczesne. Następnie uzdolnieni aktorsko uczniowie w humorystycznych scenkach przybliżyli historię szkolnictwa od czasów prehistorycznych, przez średniowiecze i romantyzm, aż po świat Gwiezdnych Wojen. Aktorzy zostali przygotowani przez nauczycielki języka polskiego: p. Paulinę Tatoń-Praciak, p. Sylwię Strycharską oraz p. Kingę Gawlik.

Występ został zwieńczony specjalną dedykacją od uczniów dla nauczycieli, którą było wykonanie tradycyjnego Sto lat na instrumentach dętych. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstała w naszej szkole piękna, nowoczesna i w pełni wyposażona pracownia, w której zdobywanie wiedzy kojarzyć się będzie z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata.

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika