PÓŁKOLONIE LETNIE GMINY WILAMOWICE – II TURNUS

25 lipca 2022 r. rozpoczął się drugi turnus letnich półkolonii w Gminie Wilamowice. Uczestniczyło w nim 78 uczniów z naszych szkół, a zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach oraz w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Dankowicach.  Opiekę nad dziećmi sprawowali od godz. 9.00 do 16.00 wspaniali i kreatywni wychowawcy w dwóch grupach w Dankowicach oraz czterech grupach w Pisarzowicach.

Na każdy dzień zostały zaplanowane atrakcyjne, ciekawe zajęcia dla dzieci. Poniedziałek – dzień integracyjny upłynął pod hasłem spotkań z ciekawymi ludźmi. W Dankowicach było to spotkanie ze strażakami, a w  Pisarzowicach z pszczelarzami.

Na wtorek i czwartek zaplanowano wyjazdy. Najpierw odbył się wyjazd na basen w Czechowicach – Dziedzicach. Akurat tego dnia pogoda była deszczowa, ale my mogliśmy spędzić wesoło czas w wodzie i  nie przejmować się brakiem słońca J. Drugi wyjazd to zaplanowana całodniowa wycieczka do Muzeum Zamkowego w  Pszczynie.  Pod opieką przewodników zwiedziliśmy muzeum oraz przeżyliśmy ciekawe lekcje historii. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na spacer po parku i małe zakupy.

W środę i piątek w obu szkołach zorganizowano igrzyska sportowe, podchody, turnieje gier stolikowych i zręcznościowych. W czasie różnych konkurencji indywidualnych i grupowych okazało się, że każdy uczestnik zasłużył na medal i dyplom! Liczyła się dobra zabawa i postawa fair – play.

Czas ten upłynął nam niezwykle miło. Organizowaliśmy ciekawe warsztaty plastyczne, mydlarskie, gry i zabawy na  świeżym powietrzu. Dzieci wykonywały żywe obrazy „art string” oraz „drzewko chrobotek”, tworzyły dzieła sztuki na folii stretchowej, brały udział w podchodach, szukali skarbów. Najwspanialszą oceną zrealizowanych działań były uśmiechy na twarzach dzieci, ich wdzięczność, a nawet łzy (tak, niektórzy płakali gdyż nie chcieli się rozstawać z kolegami i wychowawcami).

Barbara Mynarska