PÓŁKOLONIE LETNIE GMINY WILAMOWICE - III TURNUS

W Gminie Wilamowice w czasie tegorocznych wakacji zorganizowana została półkolonia. Trzeci jej turnus odbywał się w dniach od 1 do 5 sierpnia w Szkole Podstawowej w Wilamowicach. Podobnie jak w poprzednich turnusach uczestnikom zaoferowano wiele ciekawych zajęć.

Priorytetem był wyjazd na basen w Czechowicach – Dziedzicach oraz całodniowa wycieczka do Jaworza. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły ,,Muzeum fauny i flory morskiej i śródziemnomorskiej”, w którym dzięki dużej wiedzy i kompetencji oprowadzającego przewodnika poznały tajniki ewolucji oraz ciekawostki z życia zwierząt morskich i lądowych. W Jaworzu podziwiały uroki parku zdrojowego,  korzystały z tężni, placu zabaw, miały możliwość zaprezentowania swych talentów w amfiteatrze oraz uczestniczyły w turnieju z nagrodami dotyczącym wiedzy zdobytej w czasie zwiedzania muzeum.

Rozpoczynając półkolonie każda z grup wybierała swoje imię. Były ,,Minionki”, ,,Chmurki” oraz ,,Wakacyjni Agenciaki”. Wszystkie grupy uczestniczyły w spotkaniu z higienistką, w czasie którego poznały zasady zdrowego stylu życia oraz ratownikiem medycznym, który w praktyczny sposób zaprezentował zasady udzielania pierwszej pomocy. Spotkania z karateką – II wicemistrzem Polski  i jego trenerem oraz  osobą ćwiczącą TAI – CHI  pozwoliło na poznanie podstaw różnych stylów walki oraz ich wykorzystania jako sportu i sposobu na kształtowanie pozytywnych cech charakteru. Miłośnicy książek oraz czytania mieli okazję do zgłębiania swoich zainteresowań w czasie spotkań literackich z udziałem pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilamowicach. Nie zabrakło również dyskoteki urozmaiconej warsztatami malowania twarzy i tworzenia balonowych ,,skręcanek” . W czasie półkolonii odbył się również turniej sportowy oraz  turniej gier stolikowych. Każdy uczestnik   zaprezentował swoje możliwości i wszyscy zostali uhonorowani medalami oraz dyplomami.  W ostatnim dniu odbyła się wycieczka do piekarni w Wilamowicach, w czasie której dzieci miały możliwość nie tylko poznania cyklu produkcyjnego związanego z wypiekiem chleba ale również samodzielnego wykonania różnego rodzaju pieczywa.

Czas spędzony na półkolonii upływał w atmosferze radości, możliwości poznania nowych kolegów i koleżanek, pokonywania własnych słabości a równocześnie zdobywania wiedzy i umiejętności.

Elżbieta Maciejczyk