Pisarzowice wspominały postać Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego

W dniu 25 listopada w Gminnym Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach odbyła się wyjątkową uroczystość, wspomnienie Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, pochodzącego z Wilamowic. Dziękujemy szanownym gościom i artystom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Podczas spotkania odczytano fragmenty listów pasterskich Arcybiskupa, na scenie wystąpił Chór Parafialny z Pisarzowic, Chór Parafialny z Wilamowic, Zespół Regionalny „Pisarzowianki” oraz Jakub Żemła w recitalu fortepianowym.

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać wzruszających pieśni w wykonaniu artystki, która przybyła do nas z Ukrainy-Swietłany Andruszkiw. Dziękujemy bardzo za ten wspaniały występ i obecność. Na tą okazję przygotowana została również wystawa prac plastycznych związanych z postacią Świętego z Wilamowic. Zaprezentowane zostały dzieła  uczniów z Zespołu Szkół w Wilamowicach, które nagrodzone zostały w Gminnym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Wilamowic. Druga wystawa przedstawiała osobiste rzeczy Świętego, zdjęcia i książki, które udostępnił Ks. Eugeniusz Nycz.
Dziękujemy serdecznie p. Cecylii Puzoń, p. Grażynie Jurasz, p. Grzegorzowi Cieślakowi, p. Tadeuszowi Łasiowi oraz p. Stanisławowi Peszlowi za odczytanie listów pasterskich. Dziękujemy p. Gabrieli Ryszka za poprowadzenie spotkania. Dziękujemy mieszkańcom Pisarzowic za przybycie i spędzenie tego wyjątkowego czasu ze Świętym.