Pisarzowskie Sobótki 2015

Po siedmiu latach przerwy tradycyjna impreza środowiskowa „Pisarzowskie Sobótki” została reaktywowana.

4 lipca br. organizatorzy, a to; Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Sportowy „Pionier”, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach, M-GOK Wilamowice oraz Burmistrz Wilamowic pokazali, że można wspaniale się zintegrować i zorganizować jakże wspaniałą imprezę środowiskową. Odbyła się ona na pięknej i funkcjonalnej estradzie koncertowej oraz jej zapleczu.
W upalne (wakacyjne) sobotnie popołudnie wśród licznej grupy słuchających i oglądających byli; pan wicestarosta powiatu bielskiego Grzegorz Szatyński z małżonką, Burmistrz Wilamowic pan Marian Trela z małżonką, Asystent pani poseł Mirosławy Nykiel pan Adam Fabia, radni Rady Miejskiej w Wilamowicach pan Damian Bogacz i Grzegorz  Cieślak. Obecni również byli nasi serdeczni przyjaciele z Hornej Sůczy na Słowacji ze starostą panem Jurajem Ondraczką i kapelą Mladik.
Przed jakże wspaniałą publicznością zaprezentowali się różnorodni artyści, a byli to: Zespół Regionalny „Pisarzowianki” który to otworzył część artystyczną pisarzowskich sobótek, grupa teatralna „DEBIUCIK” ze spektaklem „Cyrkowisko czyli przygody nowego” którego scenariusz napisała  i wyreżyserowała pani Urszula Kucharska, rewelacyjne Mażoretki NEMEZIS i WIRAŻE, nasza młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pisarzowice pod batutą Damiana Bogacza, Zespół Pieśni i Tańca „KOTLINA”
z Osieka, który to zaprezentował tańce dworskie; poloneza i mazura, zaproszona słowacka kapela „MLADIK” ze Słowacji, zakończeniem tej artystycznej przygody był występ teatru „BEZIMIENNI” z przedstawieniem „Nocel moja, kopiel moja”, którego reżyserem i scenarzystą jest pani Urszula Kucharska, czyli po prostu „Noc świętojańska” z ogniskami, pochodniami i petardami. Konferanscerkę bardzo sprawnie prowadziła pani Jolanta Nycz.
Jedną z atrakcji imprezy było „Święto Golonki”. Golonki (palce lizać) przygotował pan Marek Baścik a „dopieściła” pani Ilona Pudełko, która również serwowała pyszne „duszonki” oraz kiełbaski z grilla. Nie mogło oczywiście na festynie zabraknąć znanej nawet poza granice naszej miejscowości strażackiej grochówki przygotowanej przez Stanisława Bogacza i Andrzeja Golasza. Panie z KGW serwowały pyszne wypieki cukiernicze.  Mieszkańcy oraz goście bawili się do godziny 2:00 w nocy przy muzyce i śpiewie zespołu ARS BAND z agencji ALL MUSIC.
Podczas występu zespołu MLADIK ze Słowacji miała miejsce miła uroczystość. Z okazji 5-tej rocznicy podpisania umowy o współpracy pomiędzy Pisarzowicami, a Horną Sůczą, starosta Juraj Ondraczka wręczył piękne obrazy burmistrzowi Wilamowic panu Marianowi Treli i sołtysowi Pisarzowic panu Stanisławowi Peszlowi. Statuetkę natomiast otrzymał prezes OSP druh Jan Nikiel z okazji oddania do użytku w roku ubiegłym nowy samochód pożarniczy.
Wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie przyczynili się do zorganizowania tego pikniku słowa serdecznego podziękowania – do zobaczenia za rok na „Pisarzowskich Sobótkach”.

Organizatorzy „Pisarzowskich Sobótek

Zdjęcia dostępne w galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/pisarzowskie-sob-tki-2015