Get Adobe Flash player

Po kolędzie chodzimy

Wersja do wydruku

We wtorkowe przedpołudnie 18 grudnia 2018 r. dzieci z grupy V  wraz z panią dyrektor Mariolą Dylewską-Mitoraj oraz panią dyrektor Elżbietą Maciejczyk odwiedziły Urząd Gminy w Wilamowicach. Dzieci w strojach Pani Zimy, Króla Mroza, Maryji, Józefa, Aniołków, Pastuszków, Pastereczek, Wilamowianek oraz Trzech Mędrców przedstawiły program jasełkowy zatytułowany ,,Szopka na polance”.

W repertuarze muzycznym znalazły się utwory takie jak: Piosenka pani Zimy, Taniec góralski, Malusieńki Jezus, Dziś w Betlejem, Ciemno, cicho , jak również kolęda Lulajże Jezuniu.  Oprócz życzeń  skierowanych  do panów Burmistrzów oraz pracowników Urzędu Gminy wręczyliśmy świąteczne upominki, które przygotowały dzieci wspólnie z rodzicami w czasie warsztatów plastycznych. Nasz trud włożony w przedstawienie został doceniony przez Sekretarza Gminy pana Andrzeja Kołtuna, który gorąco podziękował za bogatą i wymowną treść życzeń.

Następnie wraz z panią dyrektor Elżbietą Maciejczyk  udaliśmy się z kolędą do podopiecznych Dziennego Domu Opieki ,,Senior +’’. W miłej atmosferze z elementami zimowego krajobrazu, który wypełniły sanie pani Zimy oraz śnieżynki, przy dźwiękach muzyki zarówno dzieci jak i podopieczni Domu Opieki  poczuli klimat Świat Bożego Narodzenia. Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego pan Dominik Wachowicz  podziękował nam za ogrom pracy włożonej  w opracowanie  i przedstawienie inscenizacji, a nasi wychowankowie wręczyli zarówno panu Dominikowi, jak i wszystkim zgromadzonym pensjonariuszom pamiątkowe choinki.

W tym dniu delegacja z przedszkola wraz z panią dyrektor Mariolą Dylewską- Mitoraj złożyła także Życzenia Bożonarodzeniowe Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Morawie i Księdzu Wikariuszowi  Dariuszowi Ludwinowi.

Dnia 19 grudnia  o godzinie 12.00 dzieci z grupy V zaprezentowały program jasełkowy  w czasie spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilamowicach. Widok dzieci w pięknych strojach, radosna oprawa muzyczna oraz taniec na góralską nutę sprawiły, że na twarzach osób znajdujących się na spotkaniu pojawiły się uśmiechy. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę Lulajże Jezuniu co wprawiło nas w świąteczny nastrój. Na zakończenie pan Burmistrz Marian Trela skierował do nas słowa podziękowania i życzył nam Radosnych Świąt.

Podziękowania kierujemy szczególnie w stronę rodziców, którzy przygotowali dzieci do występów. Za współudział w realizacji tego przedsięwzięcia wyrażamy słowa uznania dla pań: Anny Achinger, Kingi Biba,  Iwony Caputa, Elżbiety Cis, Katarzyny Lorańczyk, Agnieszki Kuczmierczyk, Katarzyny Tomasiczek. Panu Andrzejowi Domańskiemu za  pomoc przy przenoszeniu rekwizytów i wykonywanie pamiątkowych zdjęć, Pani Gosi Kostka  za całokształt pracy włożony w oprawę tych  występów.
Dzieci zakończyły kolędowanie tym oto wierszykiem, który miejmy nadzieję będzie przesłaniem w czasie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszych domach.

 

Kochani !

Kolęda z zapachem lasu i sianka ,

Niech ogrzewa Wasze serca, Wasze Święta!

Niech mały Jezus błogosławi,

Maryja Święta z Józefem – darzą łaskami.

A w Nowym Roku niechaj dzień Wasz każdy

Pełen sensu i pokoju będzie,

I tak jasny jak blask Betlejemskiej Gwiazdy.

 

życzą nauczycielki  Dorota Konior i Monika Fojcik.

       

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika