Poznaj Dziedzictwo Kulturowe Gminy Wilamowice w Zasolu Bielańskim

20 września br. przy Domu Ludowym w Zasolu Bielańskim odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu "Poznaj Dziedzictwo Kulturowe Gminy Wilamowice".

Celem  projektu było zorganizowanie cyklu imprez kulturalnych we wszystkich sołectwach Gminy Wilamowice. Podczas spotkania przedstawiciele zespołów regionalnych  zaprezentowali na scenie swoje stroje, a twórcy z terenu naszej gminy przygotowali wystawę swoich prac malarskich, którą można było obejrzeć w sali Domu Ludowego. Na imprezie wystąpiły także mażoretki "Nemezis" i "Wiraże", które dzięki pięknie przygotowanym układom tanecznym zasłużyły na gromkie brawa publiczności. Nastepnie z niezwykłym talentem muzycznym zaprezentowało się rodzeństwo młodych akordeonistów z pobliskich Kóz - Julia i Wojtek Strączek. Na zakończenie spotkania odbył się koncert zespołu "Tu i Teraz". W trakcie trwania imprezy można było także nabyć bezpłatnie drobne gadżety promujące Gminę Wilamowice oraz Lokalną Grupę Działania Ziemia Bielska, jak również skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Beskidzką.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć pod adresem: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/poznaj-dziedzictwo-kulturowe-gminy-wilamowice-20092014-zasole-biela-skie