Get Adobe Flash player

Projekt „Myj ząbki” w Przedszkolu Publicznym w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

Projekt Myj ząbki jest projektem charytatywnym prowadzonym przez 3-osobowy zespół uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii.

Zespół projektowy tworzą uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Bielskiej Szkoły Przemysłowej - absolwenci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. Uczniowie odwiedzili wiele przedszkolnych grup w naszej gminie, gdzie czytali dzieciom własnoręcznie zrobioną książeczkę, rozdawali również małe szczoteczki, balony oraz kolorowanki. W realizacji pomogła firma Amek. Pracownia usług poligraficznych i reklamowych.

- Jesteśmy uczniami, którzy podjęli się zadania przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz zapobiegania próchnicy już u najmłodszych obywateli naszego kraju. Projekt powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii, która ma na celu zmianę otoczenia na lepsze. Głównym celem naszego projektu jest zachęcenie dzieci do systematycznego mycia zębów.

Dzieci, które wzięły udział w projekcie miały możliwość usłyszenia o przygodzie krokodyla Kajtka oraz wzięcia udziału w krótkiej prelekcji, która zawierała zarówno naukę, jak i zabawę, a także małe prezenty, mające na celu przypomnieć najmłodszym o codziennej higienie jamy ustnej.

Natalia, Maria i Piotr

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika