Przedświąteczna trasa kolędowa Zespołu Wokalno-Tanecznego i Zespołu Dankowianie

"Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr, strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść, bo samotny nikt nie może być". Zgodnie z tradycją trwającą już od ponad 5 lat, w przedświątecznym dniu wybraliśmy się nieść Dobrą Nowinę po Gminie Wilamowice. Tym razem była to jednak niezwykła trasa kolędowa, łącząca pokolenia: uczniowie ze Szkoły Podstawowej wsparci zostali przez Zespół Dankowianie. Muzyka łączy pokolenia, ale pokolenia łączy także siła i chęci, młody duch i ciepłe serce.

Trasę rozpoczęliśmy z Bożym błogosławieństwem udzielonym przez Księdza Proboszcza. Następnie odwiedziliśmy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, kolędowaliśmy w Urzędzie Gminy, w Zakładzie Obsługi Szkół i Przedszkoli, Zakładzie Wodociągów oraz Banku Spółdzielczym. Równie serdecznie i ciepło zostaliśmy także przyjęci w Szkole Podstawowej w Starej Wsi oraz w Przedszkolu w Dankowicach. Niemałą niespodzianką było także kolędowanie w Naszej szkole. W tym roku może nieco uszczupliliśmy swoje szlaki, ale radość którą nieśliśmy była niezmiennie ogromna i ciepła.

I tak w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy serdecznie podziękować za te ciepłe przyjęcie i życzyć raz jeszcze wszystkiego, co najlepsze. Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, jasności w życiowych wyborach, wiary, nadziei i miłości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na cały 2020 rok. Hej kolęda!

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/przed-wi-teczna-trasa-kol-dowa-zespo-u-wokalno-tanecznego-i-zespo-u-dankowianie-19122019